Wpis z mikrobloga

No i skończy się Śmieszkowanie. Wczoraj odebrałem bilet do wojska na ćwiczenia rezerwistów.... Kiedyś w czasie studiów byłem na takim krótkim przeszkoleniu wojskowym a teraz sobie o mnie ktoś przypomniał. Niestety chcą mnie wysłać na 4 tygodnie daleko daleko od domu i nie interesuje nikogo że praca dzieci itp. Co za system...
#wojsko #militaria #wku #antoni #gorzkiezale #takaprawda
F.....e - No i skończy się Śmieszkowanie. Wczoraj odebrałem bilet do wojska na ćwicze...

źródło: comment_4FgT2kpXGMhIPbJHlifJxDV8tBecGiuJ.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stoprocent: Niezależnie od lekarzy, Polska ma jeden z najniższych % PKB w Europie, jeśli chodzi o wydatki na dbanie o zdrowie obywateli. Kolejne rządy wolą wydawać pieniądze na trepów w koszarach, bo do ludzi trafia argument, że żadna złotówka na to wydana nie jest zmarnowana, bo trzeba się bronić. Tylko nie bardzo wiadomo, przed kim. A Polacy umierają od dziesiątek lat nie od kul wroga, tylko przez gównianą sytuację ekonomiczną
  • Odpowiedz
@dzikijacekzgor: Odpowiedzialności? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież to jest właśnie odpowiedzialność za swoje życie - nie tracić czasu ani zdrowia z powodu durnowatych pomysłów jakichś gamoni. Nie iść jak baran na r--ź.
A tak swoją drogą, to "kiedyś" (czyt. pewnie za komuny) też kombinowali, jak się od wojska wymigać, a najbardziej robiły to tzw. git ludzie. Różnica polega na tym, że wtedy sytuacja międzynarodowa była faktycznie
  • Odpowiedz
@dzikijacekzgor: Odpowiedzialności za co? Podczas służby zasadniczej to na większości jednostek nie uczyli niczego przydatnego. Jak trafiłeś do jednostek misyjnych, to były większe szanse, że spędzisz służbę w miarę konkretnie, ale jak wylądowałeś w jakimś zającowie, to miałeś wycięte z życia od 9-24 miesięcy podczas których przez większość czasu się nudziłeś. Odchodziły tam naprawdę konkretne ludzkie dramaty, bo do do wojska nie każdy się nadaje.

Ładowanie kasy w takie szkolenia
  • Odpowiedz
@Prezes_Lato: Tu nie chodzi o to czy ktoś boi się wojska, tylko o to że dla niektórych osób miesiąc czasu na zabawe w żołnierzyka to strata czasu.

Niektórzy mają rodzine na utrzymaniu, ważny kontrakt, albo cokolwiek innego.

Taka "przygoda" może być fajna dla bezrobotnego Sebka, jak ktoś chce wiązać przyszłość z wojskiem to idzie na zawodowego i elo.
  • Odpowiedz