Wpis z mikrobloga

naruszenia art. 10 Konstytucji RP w związku z art. 173 Konstytucji RP oraz art. 187 ust. 1 pkt 2 Konstytucji RP.


Czy chcesz powiedzieć, że trzy artykuły konstytucji naruszają się wzajemnie? Usiądz, weź parę głebokich oddechów, uspokój się. I jeszcze raz.
@nabavzbjl: Przeklejam wycinki treści artykułu: "Rzecznik o zmianach w ustawach o Sądzie Najwyższym i KRS w piśmie do marszałka Senatu, który 11 grudnia zaczyna prace nad tymi ustawami. RPO na posiedzeniu komisji senackiej"

1.1 Wybór członków KRS spośród sędziów przez Sejm w świetle zasady trójpodziału władzy i zasady niezależności sądownictwa
Wybór członków do KRS będących sędziami według przedłożonego przez Prezydenta RP projektu ustawy o KRS prowadzi do naruszenia zasady trójpodziału i
Przeklejam wycinki treści artykułu


@p_z_jedenastu: Nie interesują mnie żadne wycinki, prosiłem Cię o konkrety. Chyba tyle możesz zrobić dla nieświadomego prawaka, który prosi o to, żeby go oświecić? Ja jestem prostym człowiekiem i rozumiem tylko suche fakty.

Rozmawiaj do mnie prosto w formie: artykuł X konstytucji jest złamany przez artykuł Y ustawy Z.
@KarakanPL: Nasza edukacje faktycznie zawiodła. W 1991 Lech Kaczyński z prof. Strzemboszem zaproponowali pakiet reform sądownictwa i stworzyli jeden z lepszych modeli na wzór zachodnich demokracji. To było dla nich jeden z najważniejszych punktów podczas rozmów z komunistami. Udało się im całkowicie uniezależnić sądownictwo od polityki. Mało tego, w sądzie najwyższym nastąpiła czystka i z izby karnej, która liczyła ponad 40 sędziów stanowisko zachowało tylko dwóch.

Komuniści stracili jakikolwiek wpływ na
@ZaplutyKarzelReakcji: mam rozumieć ze sędziowie którzy orzekali za czasów komuny zostali wyrzuceni w 1991r.?
Nie! Sami siebie do tej pory nominują i uważam że władza komuny zamieniła się w postkomunizm i nikt mi głowy nie zryje że mamy jakąś demokracje od 89r. Bo dopiero teraz odczuwam że policja nie prześladuje małolatów na osiedlach, nie pałują, możesz wyrazić swoje zdanie, możesz zwrócić uwagę policji, a wcześniej? Jeden sprzeciw i dostawałem liścia od
@KarakanPL: Oczywiście, że nie zostali wyrzuceni, bo niby dlaczego mieli być? Wyrzucono tylko tych, którzy orzekali w procesach politycznych. Sędzia, którzy rozstrzygał spory o pietruszkę z jakiej racji miałby być wyrzucony?

Bo dopiero teraz odczuwam że policja nie prześladuje małolatów na osiedlach, nie pałują, możesz wyrazić swoje zdanie, możesz zwrócić uwagę policji, a wcześniej? Jeden sprzeciw i dostawałem liścia od psiarza teraz leci on na pysk z pracy!


W pracy policji