Wpis z mikrobloga

Murki, czas na trzecią i ostatnią część sagi o zajętym miejscu parkingowym.

Great success! Audica zniknęła!

Dzisiaj, przekonany argumentacją że op to fag bo "na złość mamie odmrozi sobie uszy", pojechałem do pracy samochodem. Właśnie wróciłem i moje miejsce parkingowe zostało zwolnione, a mój samochód wreszcie ma gdzie zaparkować. Najwyraźniej właściciel zauważył czerwone karteczki z informacją że to prywatne miejsce, zostawione za wycieraczką przez ochronę, a może śledził wykop tylko się nie ujawnił. Nie wiem jak i nie wiem czemu ale ważne że przestawił.

Dziękuję wszystkim za sugestie i rady co robić. Już internalizowałem zastosowanie rady dotyczącej wylania oleju pod samochodem, ale problem rozwiązał się sam. Chociaż spryskanie samochodu winowajcy skoncentrowanym ludzkim potem odstraszającym dziki także było brane pod uwagę xD.

Żeby jednak ktoś nie pomyślał że jest to 100% happy end, dodam że samochód nie zniknął tylko przeparkowany został na miejsce sąsiada cztery stanowiska obok, które wiem że jest normalnie przez niego użytkowane. Tak więc problem dla mnie się skończył, ale dla innego anonimowego mieszkańca bloku się prawdopodobnie rozpoczął. W rozmowie z administracją dowiedziałem się że to notoryczny problem. W tym tygodniu 3 zgłoszenia takich sytuacji a mamy środę! Częstym motywem jest np. oferujący mieszkania np. w ramach Airbnb mówią żeby sobie przyjezdni zaparkowali gdzie chcą. Nie dziwota skoro właściciel nie może w żaden legalny sposób zareagować.

Dostałem też w trakcie dzisiejszej rozmowy obietnicę, że będzie namierzać kartę na którą pojazd wjechał robiąc cross-check między momentem wyjazdu zarejestrowanym na kamerze, a godziną odpikania karty na bramce, tak aby zidentfikować do którego mieszkania należy karta i uderzyć do właściciela z prośbą o zaprzestanie, ale mogą tylko liczyć na jego dobrą wolę.

Tak więc koniec końców problem się (dla mnie) rozwiązał.

Nie wiem czemu nie mogę dodać obrazka więc wrzucam jako linki

Ja szczęśliwie zaparkowany: https://i.imgur.com/ApKgFT4.jpg
Audica na nowym miejscu: https://i.imgur.com/npzkuMM.jpg

#zalesie #oswiadczenie #parking #motoryzacja #wk32301 #chamstwoidrobnomieszczanstwo
  • 27
@kujtek: to na odpowiedź dostaniesz po kosie w każdym kole. Jak widać grzeczne metody na niego nie pomogą, a niegrzeczne są bronią obusieczną. Mniemam że OPowi na reputacji zależy, człowiekowi z audi już raczej nie, bardziej na "lansie", a wioskowy lans się z reputacją nie kłóci;p Niech trafi na jakąś szychę to wtedy się gość zaskoczy, a OP na razie niech zapomni temat. W razie czego w przyszłości będzie po za