Wpis z mikrobloga

@desygnat: Na serio nie widzisz róznicy? Chociażby na pierwszy rzut oka wysokość świeczek, chanuka - równo, lampki adwentowe - stopniowo. Ale widać też po samym stylu, że chanuka jest bardziej wschodnia, gdzie lampki adwentowe wyglądają europejsko. No zapewne zwyczaj wziąż się od chanuki, ale został przerobiony i wciągnięty na polską modłę.
mopo - @desygnat: Na serio nie widzisz róznicy? Chociażby na pierwszy rzut oka wysoko...

źródło: comment_IkweE1SCkMKaS1VSCYTT0nBt63lmd7Vm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@desygnat: Świecznik adwentowy jest o tyle ciekawy, że nie przyszedł z chrześcijaństwem ani nie pozostał po pogaństwie, a zapewne zwyczaj wziął się od późnych imigrantów.
  • Odpowiedz
@agaja: @Marcinowy: moja mama to stawia w oknach (tak jak wielu sąsiadów) ale nikt nie nazywa tego lampkami adwentowymi i nigdy nie słyszałam, że 7 świec symbolizuje 7 dni tygodnia xD bo niektórzy mają np. Takie po 11 świec. Ja to traktowałam zawsze jako po prostu ozdobę domu na święta, bez żadnej symboliki. Tak samo jak lampki choinkowe wieszane na jakichś krzakach przed domem albo wokół okiennic.
  • Odpowiedz
Masz w pobliżu OBI/LeroyMerlin/Castorama/Auchan? Przejedź to normalnie na dziale świątecznym stoją do sprzedania ;)


@Marcinowy: czemu mnie nie zawołało ;_; Widzieć widziałem takie świece, ale myślałem że to zwykła ozdóbka jak każde inne lampki
  • Odpowiedz