Wpis z mikrobloga

Mirki, czy to jest normalne, że w gimnazjum na BIOLOGII (!) przyznawane są oceny za to, kto ładniej wykona model DNA? Ostatnio brat dostał takie zadanie domowe i nauczycielka oceniała prace pod względem estetyki. Czy od tego nie powinny być takie przedmioty jak plastyka czy technika? Na biologii wg mnie powinno uczyć się biologii, a nie wykonywania ładnych modeli.
#pytanie #szkola #polskisystemedukacji
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arcanum17: Daj pan spokój, w gimnazjum do którego uczęszczałem nauczycielka od historii dawała pozytywne oceny za przerysowanie żołnierza z podręcznika do zeszytu. Ale ocena była tylko, gdy był pokolorowany kredkami, za czarno-białego był co najwyżej plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arcanum17: chłopie, u mnie w liceum był babsztyl co sprawdzał zeszyty i patrzył jak ktoś ładnie prowadzi, czy rysunki ma dobrze wykonane.

#!$%@? z tym czy miałeś merytorycznie wszystko jak należy, ważne było żeby podkreślić temat i dobrze narysować nibynóżki.

W życiu nie zapomnę pierwszej lekcji jak otwarcie powiedziała nam, że nigdy jeszcze nie prezrobiła planu zajęć (a babsztyl zbliżał się już do emerytury), także edukację w czteroletnim liceum zakończyłem na pająkach
  • Odpowiedz
@arcanum17: Ot pozostałości z poprzednich systemów gdzie uczono wszystkiego i oceniano za wszystko bo w pracy musisz robić wszystko. Bo jak to tak mieć stanowisko i wykonywać tylko to co do ciebie należy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz