Wpis z mikrobloga

Rynek gastronomiczny we Wrocławiu się rozwinął, ą ę, fine dining, a w pizzy to już mamy taki dobrobyt, że klękajcie Neapole.

Otóż chciałbym powiedzieć, że jest to GÓWNO PRAWDA.


Zamówienie dobrej jakościowo pizzy we Wrocławiu to jest wyczyn, a jak ta sztuka się komuś uda, to warto uwiecznić tę chwilę pamiątkowym wpisem na fejsbuku, bo może się długo nie powtórzyć.

1. Czasy dostawy

Tu mam absolutnie największy #boldupy. Standardem Wrocławskim jest dostarczenie pizzy w 90 minut od zamówienia. Czaicicie to? W tym czasie zazwyczaj można wsiąść w samochód, pojechać do danego lokalu, zjeść, wrócić do domu i nauczyć się chińskiego. I nieważne czy jest niedzielne popołudnie kiedy faktycznie jest więcej zamówień (protip: podwoić liczbę kierowców w niedziele), ale niezależnie od dnia i godziny. Jak ktoś deklaruje dostawę poniżej godziny to czuć ekscytację, bo to przecież super szybko. I żeby nie było - dzwonię zazwyczaj do pizzerii, które są do 3km od mojej chaty. Zamów Dominos ktoś powie? Patrz punkt 3.

2. Woopit i pyszne.pl

Na wstępie dedykuję wspomnianym firmom utwór Comy. Ogólnie jest to loteria i złożyłem już poprzez obie aplikacje wystarczająco dużo zamówień, żeby nie wierzyć w ich jakość obsługi. Świetnie, że oferują często dostawę z lokali dobrej jakości, które nie oferują dowozu. Niestety te lokale czasem są dostępne, a czasem nie i tutaj też nie ma żadnej reguły zależnej od dnia tygodnia i godziny, więc to trochę jakby ich nie było wcale. Jedzenie czasem przyjeżdża w zadeklarowanym czasie, czasem nie. Czasem jest ciepłe, czasem nie. Raz czas dostawy jest krótki, a innym razem 3h. Innymi słowy - o kant dupy rozbić, SLA żadne ;)

3. Jakość
Tu polecam odpalić sobie dowolny odcinek Magdy Gessler xD A tak serio, to nie oczekuję że mi tu każdy zaserwuje pizzę z truflami, ale jak ktoś kładzie szynkę konserwową na pizzę, a w menu ją nazywa "prosciutto di parma", to niech po prostu #!$%@?. W jakości chodzi o jakość składników, mają być zwyczajnie uczciwe. Ciasto ma być zrobione zgodnie ze sztuką. Pizza nie może ociekać tłuszczem jak golonka na jarmarku. I ciepłe ma być. Tylko tyle, a większość lokali nie jest w stanie spełnić tego warunku. Suche, niedoprawine pizze, ciasta drożdżowe zamiast spodu pizzy, szklanka oleju utrzymująca się na powierzchni, to jest niestety standard.

4. Obsługa
Czasem po prostu ręce mi opadają jak widzę jak prowadzone są lokale. W niezłej pizzerii regularnie jest komunikat "nie możemy odebrać, bo zajmujemy się obsługą gości w lokalu". Cieszę się, ale jest listopad, więc nie macie ogródka, a Wasz lokal w środku składa się z dwóch stolików xDDD No i tak jest za każdym razem jak tam dzwonię, gdzieś od września. Sprawdzałem, lokal działa nadal. Inni np. jak mi pomylili zamówienie i dostarczyli pizzę bez sera (mają taką), to powiedzieli że owszem dostarczą mi tę którą zamawiałem, ale muszę za nią zapłacić jeszcze raz xDDD

Podsumowując:
Jak masz ochotę na pizzę i nie chcesz wychodzić z domu, to lepiej zrób sobie kanapki, bo #!$%@? nie warto. Nie znam w tym mieście scenariusza, w którym pewne jest, że wszystko będzie ok. Dostanę szybko ciepłą pizzę, która nie jest zrobiona ze składników jak na karmę dla psa.

Lokale, które mimo wszystko podpadają pod któryś z punktów: LeSer, Mania Smaku, Pizza nel Parco, Pizzasso, Muzyczna, Projekt Pizza, Pizza Station, Bunga, TiAmo, Bravo, Bube, Center Pizza, Taormina, Etna. W każdym z nich trafiłem na problem z którymś z podpunktów, najczęśniej w jakości lub czasie dostawy. Siecówek nie liczę, bo żadna z nich nie jest na poziomie, nawe Pizza Hut.

Znacie jakąś pizzerię, która nie leci w ciula?

#jedzenie71 #wroclaw #niepopularnaopinia #zalesie
Iudex - Rynek gastronomiczny we Wrocławiu się rozwinął, ą ę, fine dining, a w pizzy t...

źródło: comment_DH5fnPdnOvy59nIaPsiS4oB7xCpTHOIE.gif

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@Iudex: Zapomniałeś dopisać Jokera do listy. Tam wszystko leży, od ciasta do składników plus jeszcze dochodzi do tego ich dostawca który wręcz błaga o 5 gwiazdek po tym jak przywozi pizzę po prawie 3h
  • Odpowiedz
@Iudex: ja właśnie przez to unikam jak ognia mięsa na pizzy przez co znajomi myślą, że jestem wege. A po prostu już się zbyt wiele razy #!$%@?łam widząc mielonkę zamiast szynki. Akurat mnie projekt pizza nigdy mocno nie zawiodło poza tym czasem oczekiwania.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jeff A, właśnie sobie przypomniałem, że brałem bezpośrednio od nich, a raczej chciałem, bo czas dostawy powyżej 90 minut był.
  • Odpowiedz
@Iudex: trochę prawda i trochę nie. Zgodzę się z czasem dostawy i dorzucam, że dostawcy w pyszne i woopit nie potrafią czytać. Zamawiam pizzę do miejsca o adresie B, ale tam gdzie przebywam wchodzi się innym wejściem, od innej strony, więc piszę kulturalnie "proszę o dostawę pod bramę od ul. takiej i takiej", to #!$%@? tylko jedna pizzeria ma dostawców, którzy czytają uwagi do zamówienia. Raz miałem nawet dostawcę, który wszedł
  • Odpowiedz
@Iudex ja tam jakosciowo wymagajacy nie jestem ale fakt, dostawa to dramat xD w znakomitej wiekszosci przypadkow wole zamowic telefonicznie i sam podejsc/podjechac bo #!$%@? nie wiem czy dostane to zarcie za 30 min czy za 3h
  • Odpowiedz
@Iudex: kilka razy zamawiałam z Pizzasso - średnio czas oczekiwania 90 minut. Ale zawsze ciepła i z dobrymi jakościowo składnikami. Widać nie można mieć wszystkiego.
@WhiskyZCola: Mamy. Jest okropna. Dowóz w 30 minut? Nierealne - na odbiór na miejscu czekałam 25.
  • Odpowiedz
@mab122: Przejrzałem inne u nich - mogą dostać szansę :P
@WhiskyZCola: Macie, jest tak samo #!$%@? jak w Warszawie.
@Mallow: Pizzasso znam praktycznie odkąd powstali i długo figurowała u mnie w pozycji "pewniak", ale ostatnie ze dwa zamówienia były słabe. Jakość sera taka sobie, ciasto też jakby pogorszyli, a czekać też każą jak na królową brytyjską.
  • Odpowiedz
@Iudex VaffaNapoli i Bube w okolicach rynku, stacjonarnie, ale pizza świetna. Z zamawianych przez pizzaportal to głównie Centerpizza, szału nie ma, ale pizza dość smaczna i w dobrej cenie.
  • Odpowiedz
Lokale, które mimo wszystko podpadają pod któryś z punktów


@Iudex: zupełnie niezależny od nich punkt drugi, ale spoko, też tu zrzucam z wątroby dla zdrowia psychicznego.

LeSer jest w większości przypadków przekombinowany w #!$%@?, Chorizostra mi strasznie podeszła
Bunga jako tako
Taormina jako tako, a pizza z frytkami to dramat (w sensie pomysł dobry, ale ktoś upiekł usmażone frytki z pizzą i wyschły na wiór)
Nie wiem kto normalny się stołuje
  • Odpowiedz
  • 6
@Iudex królu złoty, Express Pizza to królowa pizzy, jak lew jest król dżungli. Prostokątna, ciepła i świeża. Polecam do tego sos ostry, bo uwierz mi, takiego nie jadłeś.
  • Odpowiedz
@Wyrazisty: Bube ma dowóz i nawet daje radę w dowozie, ale czas oczekiwania wynosi zawsze 2h.
@izud: Zaraz po wystartowaniu oferowali dowóz, ale liczyli sobie np. 10zł za kartonik do pizzy i nie specjalnie im to też wychodziło.

@luzny_lori:

DaGrasso z Bulwaru Ikara

Choćbym miał z głodu zdechnąć DaGrasso nie zamówię.

Na Krzemienieckiej

No wybitnie nie moje rejony.

@DonTom: Zna, a jak u nich dziś z dowozem? Pamiętam
  • Odpowiedz