Wpis z mikrobloga

@jz25: bo najzwyczajniej w swiecie maja te kase od nas, a sa kompletnie zbedni xd, cala energetyka kopalniana odchodzi do lamusa i normalne kraje zastepuja ja atomowa i odnawialna, w pl nikt sie za ten syf nie bierze, bo jakas roszczeniowa grupka wzbudza w kolejnych rzadach przekonanie ze to ma funkcjonowac po to, by mieli prace. O serio? Co to za kolchoz? Co do niskich 2.5 netto to kpina. Lekarz rezydent
@Altru: zaznaczam od razu, że nie mówię, że wszędzie tak jest ale jak się czasem słyszy w wywiadach nawet na tvn24 chyba rok temu jak górnicy się wypowiadali, że jak on teraz przeżyje ma 3 dzieci, żona chyba będzie musiała do pracy iść jak tak dalej będzie bez 14 i 13 jakby mieli to uciąć itd itp Gdzie ich zarobki są i tak w porównaniu z dominującym wynagrodzeniem w tym kraju
@Pomeranian: @rraaddeekk: I tak i nie, koledzy. Większość spółek górniczych są własnością Skarbu Państwa. To państwo zarządza tymi spółkami i ono bierze też (jako większościowy akcjonariusz) odpowiedzialność za kondycję finansową spółki. Jeśli spólka kończy rok z zyskiem, na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy przegłosowuje się wysoką dywidendę, która trafia na konto Skarbu Państwa. Jest to wtedy zysk państwa z prowadzenia takiej spółki. Ale jeśli ceny surowców są niskie i spółka kończy rok
@czympyrympym:
- syf - jest
- praca w największym słońcu przy rozgrzanych maszynach - jest
- niebezpieczne bo można palce/kończyny uciachać/zmiażdżyć

Ale to są żadne argumenty i napisałam to jedynie dlatego że masz beznadzieje argumenty i wasze „płacze” brzmią śmiesznie - bo zawód górnika jest najtrudniejszy, najniebezpieczniejszy i was jeszcze trzeba po stópkach gładkich bo „musicie pracować w tym zawodzie”.
@Pomeranian:

cala energetyka kopalniana odchodzi do lamusa i normalne kraje zastepuja ja atomowa i odnawialna


Okej... Atom, ale skąd bierzemy paliwo do elektrowni atomowych? Skąd bierzemy uran? Z rud uranu. A skąd rudy uranu? Ano z Ziemi. A kto je pozyskuje? Ano górnicy. I kółko się zamyka. Górnictwo dostarcza podstawowych materiałów dla przemysłu i jest na samym początku łańcucha pokarmowego przemysłu, przez co wiele osób nie zauważa wpływu górnictwa na nasze