Wpis z mikrobloga

@jz25 ja rozumiem nagonke na gornikow bo jezdze po Polsce i slysze od ludzi jaka opinia panuje. To, ze gornicy sporo zarabiaja to prawda. A raczej sporo jak na polskie standardy. Jednak ja podziekowalem za taka prace. Mozna sie smiac i nie wierzyć ale jak pojdzie info ze jakies zawalenie bylo jeszcze w rejonie gdzie ktos z rodziny pracuje to jest dramat co się w domu dzieje.

Staram sie byc obiektywny i
To w końcu zarabiają dużo czy mało? Jak sami mówią to mało, ale na zus płacą dużo, bo dużo zarabiają ???


@mgr_rybak: Zarabiają jak na polskie warunki dość sporo. Kwoty roczne na picie, które padły wyżej, są prawdopodobne. Pamiętaj jedynie, że to chodzi o kwoty brutto.
Górnicy, szczególnie ci młodzi i w spółkach podwykonawczych, mają niską podstawę rzędu 2500 netto. Do tego dochodzą różnego rodzaju dodatki (kredkowe, nagroda z zysków, premie)
@Altru: Ja się wcale tym górnikom nie dziwie, skoro jakieś barany im dały te 14,15,16 i 17 to dla czego teraz jak ktoś chce im je odebrać mają siedzieć cicho. Zabierzcie stu losowym karynom 500+ w 20 minut były by pod sejmem.
@dzefreZ No to aż mnie ciekawi ile to on nie zarabia bo ja na taką emeryturę w normalnym wieku emerytalnym składek nie płacę mimo bardzo dobrych zarobków. Chyba że tata nie rozpoznaje różnych składek i podatków i wszystko do jednego wora wrzuca.

Jestem z rodziny górniczej więc nikt mnie nie okłamie jak to górnicy nie żyją na przywilejach.