Wpis z mikrobloga

@bobudowniczy: A wiecie o tym, że pieniądze na 13. pensję są pobierane z pensji od 1 do 12? czyli taki górnik nadal zarabia powiedzmy 48 000 rocznie tylko zamiast 4000 na m-c ma 3692 na m-c? Nie ma nic z kosmosu. Poza tym 14-stki już dawno nigdzie nie wypłacają. A co dopiero piętnastki. Manipulacja i szczucie Polaków przeciwko sobie.
  • Odpowiedz
@Jezykkk: Nie wiem, czy deputaty są jeszcze wydawane - chyba niektóre spółki je już zawiesiły? Emerytury mają wysokie, bo płacili wysoki zus ze względu na duże pobory. Znowu - nie ma nic z kosmosu ani za darmo.
  • Odpowiedz
Manipulacja


@jz25: manipulacją to jest potem pokazywanie miesięcznych zarobków przez górników i ich jojczenie jak to mało zarabiają, tylko dziwnym trafem nie uwzględnia to całej sterty dodatków( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@damastes: Czyli tak: KHW - odwieszona.
PGG - wypłacane 30% czternastki http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/w-pgg-odwieszono-30-procent-czternastki-za-2017-rok,12690850/
LW Bogdanka - czternastka zawieszona.

Nie zmienia to faktu, że te pieniądze pobierane są z comiesięcznych wynagrodzeń. Suma na picie nie zmienia się.

@xetrov: To akurat racja - podstawowa pensja górnika nie jest wysoka. Na całość składają się premie i dodatki.
  • Odpowiedz
@Altru:

Górnik: wytłumacz mu że jak jedzie na manifestacje do Warszawy to może się umyć. (Z każdym #!$%@? strajkiem w pierwszym rzędzie drze mordę koleś z mordą czorną od węgla jakby go #!$%@?ł na śniadanie przed strajkiem)
  • Odpowiedz
  • 37
@jz25 górnik w takim KGHM po kilku latach zarabia 120 000 - 180 000 zł. Sztygarzy, strzałowi po ok. 250 000 rocznie. Mieszkam w regionie i widziałem pity. Taka ciekawostka.
  • Odpowiedz
  • 13
@turbo7 tez mieszkam w regionie i ojciec gornik idzie na emeryture niedlugo i ma na picie 118 tys brutto. Przed emerytura, a Ty piszesz ze po kilku latach. No i przypomne ze brutto
  • Odpowiedz
@dzefreZ: W Polsce te 3 tys. to niestety duża emerytura. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale tak jak mówiłem - nie ma nic za darmo. Twój tata, tak jak i inni górnicy, odłożył sobie na tę emeryturę z pensji.

A wysokość emerytur w tym kraju to już temat na całkiem inną dyskusję. Jak wiadomo, owoc twojego żywota je ZUS. ( ͡°( ͡° ͜ʖ(
  • Odpowiedz