Wpis z mikrobloga

Ale z prądu to się fajnie korzysta...Banda ignorantów.


@JessePinkman_: I mamy górników po nogach całować za to że polski rząd i społeczeństwo boi się elektrowni atomowych, a energie odnawialne uznaje za niepotrzebne fanaberie bo wungiel jest pod ziemia?
I mamy górników po nogach całować za to że polski rząd i społeczeństwo boi się elektrowni atomowych, a energie odnawialne


@Catacombe: Fajnie się to pisze ja wiem,postępowe,nowoczesne ale jest pewien starodawny warunek a nazywa on się pieniądze.Bogate kraje stać na takie technologie,Polska jest biednym postsowieckim krajem który został doprowadzony do ruiny przez nieudolne rządy i wojny.Trzeba o tym pamiętać.
Stawiam sporą kasę że jak już nas zmuszą do pozamykania kopalń to
@JessePinkman_: Ten biedny postsowiecki kraj już dawno miałby elektrownie ale społeczeństwo wciąż żyło Czarnobylem. I kiedy wszystkie państwa na około budowały własną elektrownie atomowe u nas fundamenty elektrowni stały nieużyte. I co nowy rząd obiecuje budowę elektrowni, i na obiecywaniu się kończy. A kwestią finansowa to nie jest problem bo było by możliwe dofinansowanie z zagranicy. Problemem jest mentalność tego narodu ze węgiel jest super niezawodnym surowcem. A te kopalnie już
Błagam Cię, nie porównuj warunków na roli do warunków w kopalni bo widzę, że nie masz zielonego pojęcia. Praca przy rozgrzanych maszynach xD Możliwość ucięcia paluszka xDD

Mnie po stopach całować nie musisz, nawet bym sobie tego nie życzył. Co najwyżej, po gumowcach xD


@czympyrympym: jedyne co to ty mozesz mnie w dupe pocałować, ja tam bez polskiego węgla przeżyje, ty pewnie bez 13,14,15 deputatów, ołówkowych itd pewnie bys nie przezyl
@siodemkaxx: a dalej golisz dupę? Nie wiem skąd się urwałeś ale wpieprzasz się w środek dyskusji, nie wiedział o co chodzi. Ja też przeżyję bez węgla i deputatów, nie mam z nimi nic wspólnego bo pracuję w kopalni rudy miedzi xD

A ołówkowego też nie biorę bo nie mam dzieci. Żegnam i nie pozdrawiam.
@vectoreast: Oni to raczej przenoszą się na odnawialne źródła a nie na węgiel.

@JessePinkman_: Czyli stać nas na utrzymywanie nierentownych kopalni i budowanie nowych bloków elektrowni na to paliwo, a nie stać nas na elektrownie atomową? Proszę Cię... Nasze społeczeństwo prędzej na to nie pozwoli bu hurr durrr Czarnobyl i hurr burr będzie tsunami na Bałtyku i uszkodzi elektrownie. Kilka lat temu, kiedy temat budowy był dosyć popularny w mediach
Widziałem kilkanaście zaświadczeń o zarobkach górników - tych z KGHM i spółek córek. Ilość dodatków i ich wysokość jest ogromna. A dzięki wszechobecnemy nepotyzmowi gowniarze z 2 letnim stażem zarabiają średnio po + 5000. Ok praca jest niebezpieczna ale dostają za nią rekompensate w postacią wysokich wypłat
A i jeszcze jedno, skoro tam tak ciężko #!$%@? i wcale nie tak różowo z płacami, to dlaczego wszyscy chcą bardzo na górnika w regionie i walczą o to żeby synek też na dole umierał, od węgla jakiś napadów masochizmu dostają czy coś? No bo #!$%@? jak coś jest #!$%@? i niebezpieczne to bym robił wszystko żeby moje gówniaki się nie znalazły w takiej robocie
@MatPL1122: Wiesz co jest jeszcze smutne w tym kraju. Nastawią się przeciwko sobie obywateli. Bo nagonka jest na górników którzy są pracownikami najniższego szczebla o to, że upominają się o to co władza w Polsce oraz włodarze kopalń obiecali im przy zatrudnieniu. Sytuacja w górnictwie jest jaka jest przez pseudo "reformy", nieudolność władz, wszechobecne kolesiostwo wśród zarządu czy przerost zatrudnienia w biurach kopalń. Więc #!$%@? obywateli powinien być kierowany w kierunku
Jeszcze jedna kwestia którą warto wspomnieć jeżeli mowa o zarobach nie tylko w górnictwie. Kształtowanie swoich poglądów w oparciu o średnią jest ogromnym błędem.
@Reinmar5: Niby tak ale nie do końca, bo jednak gdyby kurczowe trzymanie się, bo chyba tak to można nazwać górników, górniczego stylu życia czy nie wiem jak to nazwać i gdyby nie te wszystkie protesty, to nierentowne kopalnie dawno by zamknięto/sprywatyzowano najpewniej i nie byłoby tego problemu. Jednak od innych wymaga się żeby byli mobilni, przebranżawiali się, zdobywali inne kwalifikacje itd itp, a górnicy, no cóż ~200k głosów piechotą nie chodzi.