Wpis z mikrobloga

Czy kupując auto w #uk warto poczekać z wykupieniem ubezpieczenia np. 2 lub 3 tygodnie? Dzisiaj usłyszałem taki protip na niższą cenę. A może macie jakieś inne rady? Jakie auto, silnik żeby kwota ubezpieczenia nie okazała się horrendalna?
Szukam czegoś na pierwsze auto ale nie chcę małej pipidowy typu Corsa 1.2

#motoryzacja
  • 16
@benzdriver znajomy. Stwierdził, że kupujesz auto i zostawiasz nie jeździsz. Po powiedzmy 2 tygodniach kupujesz ubezpieczenie i cena znacznie maleje. Niby ma jakieś magika od ubezpieczeń
@gumioki: jak szukasz auta, to po prostu zawczasu zrób sobie wycenę na te blachy, dostaniesz ją na maila i potem możesz do niej wrócić i dokończyć transakcję. może cena nie wzrośnie. ale owszem, jeśli robisz kalkulację na "już", to cena będzie wyższa. ubezpieczyciele nie są głupi. nie wiem natomiast jak chcesz przyjechać autem do domu bez ubezpieczenia? jeśli auto nie jest zgłoszone jako SORN, to musi mieć ubezpieczenie i teoretycznie jeśli
@gumioki: ja osobiście bałbym sie korzystać z magików, wszystko jest pięknie do momentu aż w kogoś nie #!$%@?, a ubezpieczalnie potrafią być upierdliwe w tych kwestiach, pozostaje pytanie, czy te dwie, trzy dychy w skali miesiaca są warte późniejszych nerwów. Co do samochodów to przykładowo Peugeot 307 1.6, dość obszerne i wygodne, a i ubezpieczenie powinno byc w rozsądnych pieniądzach. wolałbym Clio 1.2 niż corsę