Wpis z mikrobloga

@kwiati parafina nie zapycha, skończcie powielać ten głupi mit.
@kwasnydeszcz wszystkie kremy, które są bardziej tłuste niż wodniste. Nie wiem jak ci to wytłumaczyć, no ale niestety na mróz najlepsza jest parafina, która tworzy warstwę ochronną. Także dobry będzie klasyczny krem na mrozik dla narciarzy jeśli o to ci chodzi. Niby masło shea ma podobne właściwości co parafina jeśli chodzi o ochronę, ale u mnie przy tłustej cerze powodował wysyp, więc nie
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz powiem ci tak - nie słuchaj pseudospecjalistek z Wizażu i beauty blogów, bo tylko powielają bzdury które gdzieś przeczytały w internecie, encyklopedię można o nich napisać XD najlepiej jak się przejdziesz do dermatologa jeśli masz jakieś wątpliwości, powie ci to samo - do nawilżania są inne kremy, a do natłuszczania inne.
W moim przypadku na mróz najlepiej działa tłusty krem z parafiną LUB tapeta na twarzy ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@kwiati rybcia, parafina NIE MA JAK zapychać, bo ona nie "wchodzi" w skórę, nie wchłania się, tylko tworzy warstwę okluzyjną. Zaskórniki robią ci się od nadmiaru własnego łoju, a nie od parafiny ;)
  • Odpowiedz
@anissyrebokka i nikt nie wpadł na to, że to mógł być jeden z wielu innych składników jakie znajdują się w kremie poza parafiną? Xdd tak mówię, bo też tak kiedyś odrzucałam wszystkie produkty z jednym składnikiem (konkretnie glikolem propylenowym) dopóki nie dowiedziałam się co jest tak naprawdę przyczyną wysypu. Bo zwłaszcza przy cerze trądzikowej jest tak, że cały ten syf w skórze jest często "przytkany" i nic strasznego się nie dzieje dopóki
  • Odpowiedz