Wpis z mikrobloga

@whiteglove: ale akurat co do glikolu to się nawet pojawiły badania, że koreluje z powstawaniem podskórnych cyst i takich innych badziewi
no okej, Tobie robi dobrze, chociaż szczerze mówiąc to jak miałam trądzik to ciężko było w ogóle zauważyć co go nasila, inaczej jest przy zdrowej cerze
po drugie, serio chcesz pakować na twarz pochodną ropy? serio? :D ja już wolę wybrać coś z sensowym olejem, a nie chamski mineralny. Chociaż
  • Odpowiedz
@Cockatrice: mam juz w glowie przepis, ale brakuje mi kilku skladnikow. Zamowie w dzien darmowej dostawy, czyli 5.12 i mysle ze co najmniej 3 tygodnie bede testowac, czy nie zapycha (zakladam, ze nie powinien, bo choc bedzie dosc tresciwy, to beda to lekkie oleje zawierajace takie kwasy tluszczowe, ktorych skorze tlustej brakuje, bo wbrew pozorom taka skora czesto ma niedobory pewnych tluszczow, dlatego wydziela wiecej sebum), ma byc wiec taki ochronno-regulujacy.
  • Odpowiedz
@Cockatrice: normalnie na poczatku, jak inwestujesz skladniki, to tak sie wydaje, ale cena w przeliczeniu na krem wychodzi jakies 5 zl max xd zainwestujesz np. 150-250zl, a skladnikow starczy ci na 2 lata i nie tylko na kremy, takze na toniki, plyny micelarne; olejki i hydrolaty bedziesz musiala dokupywac, ale to grosze.
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz tłusty krem nie wchłonie się. Zawsze zostanie ochronny okluzyjny film na skórze, bo tak to działa. Bardzo fajny jest Avene Cold Cream. A na ubermróz Emulsja Ava Mustela Extra Tlusta (genialna). Może też coś w stylu LRP Hydreane Riche/Extra Riche. Mam Legere i jest zdecydowanie za słaby na obecną pogodę (używam tylko w domu albo jako jeden z punktów w warstwowej pielęgnacji).
  • Odpowiedz