Wpis z mikrobloga

  • 5
@rasjanek20 dobrze prawisz, ja tyle lat zimą na letnich (ale w dobrym stanie) jeździłem normalnie, a ludzie super auta super opony i w miejscu stoją. Jak się nie czują na siłach jeździć, od tego jest komunikacja zbiorowa.
  • Odpowiedz
@rasjanek20: a to oni tak cały rok ;) wczoraj babka wjeżdżała na rondo, po jej lewej wjeżdżałem ja i dwa inne samochody, wszyscy prawe kierunkowskazy (co się rzadko jak cholera zdarza...) i co na to babka? Zanim się do ronda dotoczyła ja zacząłem z niego zjeżdżać a ta się zatrzymała, spojrzała że za mną nic nie ma i dopiero ruszyła -,- w tym czasie z 5 samochodów by zdążyło wjechać
  • Odpowiedz
@Ari93: o to mi wlasnie chodzi, nikt nie patrzy na to zeby komus bylo lepiej na drodze tylko ustanie taka krowa i stoi. a #!$%@?, za duzo sytuacji nie chce mi sie #!$%@?, kiedys nagram.
  • Odpowiedz
@rasjanek20: mieszkam w mieście <50k i jest tragedia... w większym mieście ludzie zdecydowanie dynamiczniej jeżdżą. Jak by chociaż tak wszyscy u mnie jeździli to korki pewnie by się zmniejszyły o 2/3 w godzinach szczytu
  • Odpowiedz
@rasjanek20: wczoraj w tym miejscu miałem zabawną sytuację. Na wysokości latarni po prawej stał samochód na awaryjnych. Miejsca jest tam tyle, że spokojnie 4 samochody by się zmieściły. Nigdy w życiu bym nie pomyślał, że trzeba się zatrzymać przed ominięciem tego pojazdu, który utrudniał wyjazd, ale w żaden sposób jego nie blokował, a jego ominięcie nie byłoby w żaden sposób niebezpieczne. Jedzie przede mną księżniczka i po heblach xd Zaskoczony
  • Odpowiedz
@Ari93: bo to wszystko zmierza w odwrotnym kierunku niż powinno. Walą głupoty o ekodrajwingach, zapominając o dymamice jazdy. Może ekodrajwing to nie głupota, ale trzeba wiedzieć, kiedy z niego korzystać, a kiedy nie...
  • Odpowiedz
@krzysssi33k: Ale wolne jeżdżenie z ecodrivingiem nie ma wiele wspólnego... ;) Ja na trasie potrafię spalić 1300kg sedanem 6,5l lpg ;) prędkość mniej więcej 90-100km/h z wyprzedzaniem wszystkiego co denerwuje i jedzie wyraźnie wolniej. Średnie spalanie mam na poziomie 7,3l także jeżdżę prawie za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Korzystać trzeba cały czas, wszędzie hamowanie silnikiem, jazda na jak najwyższym biegu delikatnie obchodząc się z gazem...
  • Odpowiedz
@krzysssi33k: no mi od 120-130 coraz większy wir w butli się robi ale nie jest źle ;D
no z dwumasem kiepsko... ja się nauczyłem jeździć patrząc na obciążenie silnika przez OBD, 6 bieg przy 50km/h, obciążenie ok 20-30% i spalanie 2,5-3l wg kompa ;) gaz do dechy to obciążenie 95%, spalanie prawie 10l a samochód i tak praktycznie nie przyspiesza nie wspominając że dla silnika takie obciążenie też dobre nie
  • Odpowiedz