Wpis z mikrobloga

@bi-tek: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś do wyświetlenia prostego tekstu? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jaki to ty (specjalnie z małej litery) masz wyświetlacz. Może byś lepiej wykorzystał Arduino? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@mysz0n: mam całe pudło elektroniki, ja pisze tylko software do obsługi hardware ale mam dostęp do tego pudła i czasami fajne cuda da sie tam znalezc, do prototypowania arduino jak znalazł bardzo szybko da sie sprawdzic czy jakis czujnik działa lub jakie dane dokładne z niego lecą, w produktach mamy stm, w sumie płytki developerskimi z stm tez mam @miisieg: nie potrzebuje - w domu tez mam tego pełno @
ads1298


@wneq: Ale w czym problem. Przecież tam jest zwykły interfejs SPI do sterowania i odczytu danych. Dosłownie wystarczyły mi 2 min żeby to sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wneq: Ogólnie jeżeli robisz coś na STM to ściągnij sobie CubeMX od nich. W tej apce wybierz procka i docelowe peryferia jakich chcesz użyć (np właśnie SPI). A po konfiguracji wygeneruj projekt pod konkretne środowisko - obsługuje EWARM/IAR i darmowy System Workbench - SW4STM32. Jak to zrobisz to samo korzystanie z SPI to już pikuś - wszystkie funkcje będą dostępne w załączonych bibliotekach. Będziesz mógł sobie wybierać czy chcesz robić zapis/odczyt