Wpis z mikrobloga

#grybezpradu #rpg
Hey mirki, sytuacja jest taka. Generalnie mam dosyć małe doświadczenie jako gracz, ledwo kilka rozegranych gier ale w miarę dobrze potrafię tworzyć scenariusz i na bierząco się dopasowywać. Nigdy nie byłem mistrzem gry ale planuje przeprowadzenie sesji dla trójki znajomych. Bez mechaniki, czysty stroryteling. Warto się za to brać? Oraz na co zwracać uwagę? #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

* bieżąco

Znajomi już w coś grali? Warto im przed sesją opowiedzieć co zamierzasz poprowadzić i albo dasz im stworzonych przez siebie bohaterów albo niech sobie to już przemyślą i ustalą z Tobą zawczasu. Inaczej połowę pierwszej sesji zmarnujecie na ustalanie kto jest kim i co może.
  • Odpowiedz
@rOyalFRosT: Na pytanie czy warto to odp - oczywiście że warto, to świetna zabawa. Obecność jakiejkolwiek mechaniki moim zdaniem pomaga MG - w sytuacjach wątpliwych jest po prostu rzut i wychodzi albo i nie. Poza tym narracja tez niej jest dla początkujących graczy taka znowu łatwa, bo jednak trzeba sytuację dobrze odegrać i opowiedzieć i nie każdy na początku potrafi się przełamać. Deklaracja i rzut jest prostsza ;-)
Mechaniki są bardzo różne, są skomplikowane i faktycznie trudne do łyknięcia na raz dla początkujących i takie bardzo proste, łatwiejsze od niejednej planszówki. Podam parę przykładów pasujących do tego co jak pisałeś zamierzasz poprowadzić.
https://rpgmanufacture.eu.org/Temat-lite-of-cthulhu-skr%C3%B3t-do-cthulhu
http://www.blekitnyswit.pl/2013/09/10/fate-accelerated-edition-pl/
  • Odpowiedz
Najlepiej przeczytać i poprowadzić jakiegoś gotowca. Mechanika jak dla mnie obowiązkowa na początek, zarówno stopuje zapalonych "opowiadaczy" jak i pomaga "nieśmiałym". Może być okrojona bardzo ale jakaś mechanika powinna zaistnieć.
  • Odpowiedz
@rOyalFRosT: Hej, pierwsze sesje zwykle są jedne z tych bardziej pamiętnych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak masz możliwość, chęci i mikrofon to mogę ci w kilkanaście minut wyjaśnić/podpowiedzieć rzeczy, które kilkukrotnie zwiększą szansę, że sesja będzie udana, takich truizmów, które wyłapuje się bawiąc się w to hobby, jakby co pisz na PW jak chcesz się zgadać
  • Odpowiedz