Wpis z mikrobloga

Odwiedziła mnie niedawno znajoma i taki dialog wywiązał się między nią a moim pracującym w bibliotece #niebieskipasek

[Z]- znajoma [N]- niebieski

[N]: Niedawno wyremontowali moją filię, zrobili w takim pop-artowym stylu. Wszystko jak od Andy'ego Warhola
[Z]: Kogo?
[N]: No Andy Warhol, ten artysta co puszkę zupy namalował
[Z]: Ooo to super, możesz go teraz zaprosić na jakieś spotkanie
[N]: ...

Dodam tylko, że znajoma ukończyła dwa kierunki, ma tytuł mgr i odpowiedzialne dobrze płatne stanowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 324
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wondereq: No, akurat ci którzy stanowią większość to raczej się esportem nie interesują. Tak samo jak większość z nich nie wie kim był Słowacki ale od przeciętnego Polaka się wymaga by wiedział że: Słowacki wielkim poetą był!
  • Odpowiedz
@samuraj24: jak można porównywać ikonę sztuki XX wieku do jakiś mang?! :O człowiek wykształcony powinien mieć elementarną wiedzę ogólną. To tak jakby ktoś nie wiedział kto to Pitagoras, Newton, Fleming, Mozart czy Picasso...
  • Odpowiedz
@samuraj24: No Tobie chyba w dupie się przewróciło. To jest elementarna wiedza. Każdy trochę bardziej ogarnięty człowiek wie kim jest autor puszki campbella, że ten od wąsów to dali a Sienkiewicz napisał Quo Vadis.
@Kami-chan: I właśnie to mnei denerwuje w polszu. Nie sprawdza się wiedzy tylko #!$%@? papierek, którym można sobie tyłek wytrzeć.
  • Odpowiedz
@Pomeranian nie miałem jakiegos warchoła w średniej, widocznie matma i fiza była ważniejsza.
A przykład z płaska ziemia kompletnie z dupy bo pisałem zupełnie o czym innym I chyba tylko sztucznie wydluzasz posta żeby wyglądał na bardziej inteligentny

Jakiś kuc zespół jako wiedza ogólna

porównywanie jego znajomości do znajomosci Beethovena
  • Odpowiedz
I chyba tylko sztucznie wydluzasz posta żeby wyglądał na bardziej inteligentny


@woda_gazowana: xD chyba to ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. Cala twoja odpowiedz jest z dupy i nie trzyma sie kupy. Matma w gumnazjum? Rly? Wykopki porownaly znajomosc warhola do calek. Pierwsze slysze, ze calki sa w gimnazjum. Poza tym co to za przyklad z dupy? Ktos tutaj z nas pochwala nieodrozniania kola od okregu, mediany od sredniej? Ktos
  • Odpowiedz
Jeszcze jedno do strony która o dziwo zgarnia wiecej plusow specjalizacja jest dla insektow (nie chcecie ogarniac to co jest poza zasięgiem waszych czułek) Micha i wycinkowa wiedza nie jest najważniejsza
  • Odpowiedz