Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie, jak w TVN pokazują protestujących warszawiaków, którzy mówią do kamery "przyszliśmy walczyć o przyszłość Polski i przyszłość naszych dzieci", a potem #!$%@? skandują "wolne sondy" (#pdk) i "konstytucja".

Za dwadzieścia, trzydzieści lat, ich dzieci będą umierać na wszelkiego rodzaju raka i poważne choroby dróg oddechowych a ich wnuki będą rodzić się z poważnymi defektami genetycznymi. Terapie antybiotykowe szlag trafi ale to nic, bo i tak żeby trafić do lekarza będzie trzeba naczekać się kilka lat - przecież NFZ nie uniesie kosztów tak starego i schorowanego społeczeństwa. ZUS #!$%@?, a wszyscy będziemy wesoło zatruwać się smogiem i dymem z palonych przez biednych górników opon.

Zdrowie, zdrowie przede wszystkim. Zdrowia życzymy sobie na okrągło, ale w kwestii zdrowego powietrza nikt #!$%@? w Warszawie nie protestuje. A to jest palący już problem, który zemści się na naszym społeczeństwie okrutnie za kilka dekad. Ale o tym nikt nie myśli, #!$%@? z przyszłością, najważniejsze wolne sądy i #!$%@? o łamaniu człowieka.

Każdego dnia jestem myślami co raz bliżej nerwowego meltdowna i założenia partii technokratów, skupionych przede wszystkim na innowacjach medycznych (i nie tylko), inżynierii genetycznej, robotyce, mechatronice i miniaturyzacji. Gdyby mądrze zainwestować pieniądze z budżetu, Polska w kilkadziesiąt lat mogłaby stać się drugą Japonią. Olałbym wszelkie sprawy światopoglądowe, gospodarka #!$%@? - przecież sama się rozwija.

Ale nie #!$%@?, 500+, Matka Boska królowa Polski, wolne sondy, konstytucja, aborcja i inne tego typu mydlenie oczu.

#4konserwy #neuropa #oswiadczenie #takaprawda #przemyslenia #polska #polityka
B.....p - #!$%@? mnie, jak w TVN pokazują protestujących warszawiaków, którzy mówią d...

źródło: comment_0iy4el8HWOyCCoCUBBRTfmDnhB6Zi5TI.jpg

Pobierz
  • 73
@Bergkamp: robią. W komunikacji miejskiej od zeszłego roku reklamy społeczne, żeby nie palić śmieciami. Dofinansowania do wymiany pieców, w tym roku dofinansowania do opłat za gaz przy rezygnacji z piecyków. Darmowa komuniakcja miejska dla uczniów. W dużych firmach coś z tym robią - moja firma stawia mierniki zanieszczeń powietrza, rozdawali rośliny iczyszczające powietrze i ogólnie irgabizują akcję informacyjną.
@kubica941: Tylko dlatego, że smog był od końca wojny i ' ludzie jakoś żyli i śmieciami palili ' kwestionujesz jego szkodliwość. Czyli problemu nie ma bo w 89 roku ludzie nie przejmowali się czystością powietrza, teraz też wszyscy mają mieć to gdzies? Właśnie przez takie pseudo Januszowe poglądy Polska i za 40 lat mentalnością bedzie gdzieś w okresie lat 70 XX wieku i nie zmieni się kompletnie nic, co jest smutne
@Bergkamp: A Warszawski Alarm Smogowy? Organizowali warsztaty, sklep 'SMOK' i pikiety ws. nowej ustawy. Plus chcieli rzetelnego systemu informowania o smogu. I działania Miasto jest Nasze? Istnieją przecież oddolne inicjatywy miejskie.
@Bergkamp: Przestańcie pierd... jak to smog powoduje "wszelkiego rodzaju raka i poważne choroby dróg oddechowych a ich wnuki będą rodzić się z poważnymi defektami genetycznymi"

Smog w Krakowie jest od wczoraj czy od kilkudziesięciu lat?Czy więcej dzieci rodzi się z wadami genetycznymi w Krakowie w porównaniu z innymi rejonami?
Fakty są takie,że to Krakowianie żyją statystycznie najdłużej w Polsce.
@Bergkamp: wolne sądy nie są mydleniem oczu, zwłaszcza w obliczu zagrożenia, że możemy je stracić. Gdyby jutro wprowadzali ustawowo smog, też by ludzie protestowali, ale ze smogiem jest sprawa o wiele trudniejsza, bo jedną ustawą go nie zlikwidujesz.

Niestety, ale Polacy nie są zbyt świadomym narodem jeśli idzie o ekologię i jest to zasługa nie tylko rządu, ale samych ludzi. Nawet na wykopie ekologia jest z miejsca kojarzona z lewackimi urojeniami,
@Bergkamp: Powietrze jest dużo czystsze niż za komuny, nie widzę więc powodów do wzrostu liczby zgonów z tego tytułu. W samej Warszawie sieć CO jest bardzo rozległa, a domkowych trucicieli niewiele.
Ja mogę powiedzieć TVN-owi na przykład, że po co wolne sądy jak i tak umrę w samotności. Dajcie mi kobietę, to wtedy sobie postoję pod pałacem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To cieszy, że przynajmniej w sprawach polityki jest ciut lepiej, chociaż protesty przeciwko zmianom w sądach nie są zbyt okazałe, a te zmiany są fundamentalne dla funkcjonowania państwa, przecież to główna oś konstytucji 3 maja, z której niby jesteśmy tacy dumni.

Nie zakładaj partii, z twojego tonu wnoszę, że nawet w tak kluczowych zagadnieniach nie umiesz spojrzeć obiektywnie na sprawę. No chyba, że założysz partię ekologów i nie będziesz zajmował się innymi
@Bergkamp: to #!$%@? jest na poziomie zwolenników PiS oceniających protesty. To właśnie sądy będą mogły wymusić w ostateczności na januszach albo władzy egzekwowanie np. uchwał antysmogowych przyjętych w Małopolsce czy Mazowszu. Tylko musi funkcjonować normalne państwo, w którym władza dostosowuje się do wyroków, a nie obsadza swoimi ludźmi wymiar sprawiedliwości po to, żeby np. mogła bezkarnie truć powietrze węglem albo wycinką lasów. Naczynia połączone i jeśli tego nie rozumiesz, to nie
Sądownictwo wymaga reformy


@ediz4: Tak, ale to co robi PiS nie ma nic wspólnego z reformą, to jedynie chęć obsadzenia swoimi ludźmi stanowisk, by z ramienia partii kontrolować wybrane procesy.

Reforma zaś powinna dotyczyć przede wszystkim procedur sądowych, norm i zasad orzekania. O tym zaś nie ma mowy.