Wpis z mikrobloga

W sumie czemu ludzie nie kupują aut klasy A, oraz B skoro 99% z nich spędza 99% czasu w mieście? Nie dość, że łatwiej zaparkować, tańsze OC, tańsze części i naprawy, ekologicznej, więcej miejsca na parkingu, to jeszcze ponad połowę tańsze paliwo. Ja kupie sobie aurisa/pandę/punto/citigo/corsę, bo co mi lepszego trzeba? Do takiego auta zmieści się spokojnie małżeństwo z dwójką dzieci do 10 lat

#pytanie #motoryzacja #samochody #niebieskiepski #rozowepaski #finanse #budzetdomowy #pieniadze
  • 46
@WilkZWallStreet: To samo z komputerami. Kolega do przeglądania kwejka i yt kupił lapka z i7 i innymi bajerami. Dał 4k. Tylko przeglądarka na nim będzie odpalana. Wystarczyłby mu jakiś laptok, nawet z ssd, windowsem i ekranem FHD spokojnie by wychaczył za jakieś 2,5k no ale jak to tak, mieć i3, toż to wstyd panie

Koleżanka, iphon najnowszy. Jedyne co na nim robi to dzwonienie, sms, apka od autobusów i FB. Po
@SpalaczBenzyny: Mercedesem A klasą nie jeździłem, więc nie mam porównania. Na pewno nowa seria 3 (F30) vs nowa 5 (G30) to jest kosmiczna przepaść w ogólnym odczuciu. Tak samo porównanie nowej X1 do X4 czy X5. Każda marka stara się wyprodukować modele "na każdą kieszeń" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szczery_czlowiek: Nie każdy ma problem z parkowaniem to raz. Dwa liczy się też komfort i jakość, której w aucie klasy A i B nie uświadczysz. Są bezpieczniejsze i mam tu na myśli moc, takie auta szybciej się zbierają bo mają czym, a jest to ważne również w mieście. Paliwo wychodzi na to samo w zasadzie, a na trasie nawet drożej.

Jeździłeś kiedyś sejem albo pandą ? ja jeździłem.. nawet za darmo
Ja kupie sobie aurisa/pandę/punto/citigo/corsę, bo co mi lepszego trzeba? Do takiego auta zmieści się spokojnie małżeństwo z dwójką dzieci do 10 lat


@Szczery_czlowiek: Powodzenia w zapakowaniu 2 dzieci, wozka, pieluch itp do Corsy i znalezienia jeszcze miejsca na normalny bagaz. Takie samochody sa albo dla singla (ewentualnie bezdzietnej pary) albo jako drugi samochod w rodzinie a nie jedyne rodzinne auto.
@Szczery_czlowiek: No dobra, po mieście- czyli 365 dni nie ruszasz się z tego miasta, czy tylko samolot na wczasy, a wszystko inne to kurier/autobusy? Owszem, jak masz do przejechania 5-10km to możesz sobie takim małym autkiem pomykać, ale na dłuższą trasę to jest komfort taczki z połową powietrza w kole- wytłumienia prawie wcale, poza miastem to żre paliwo jak szalone, na autostradzie to powyżej 120 nie żre a #!$%@?, dodatkowo
Panda zła?

Chyba was #!$%@?ło.
Różowy ma Pandę, 1.1 benzyna z gazem, w zielonym pastelowym lakierze. Pali 7l gazu na 100km. 7 litrów GAZU!!

Auto nie do #!$%@?. Ma 206kkm, absolutnie nic sie w niej nie psuje, pod maske nawet nie trzeba zagladac, jedynie serwis co roku (oleje filtry). No nawet żarówki się nie palą. Offroady jej nie straszne (dobre kąty natarcia i zejścia), wysoki prześwit, a w wersji 4x4 #!$%@? wszystkie
@Szczery_czlowiek: powiedz to mojemu tacie. Miota sie pomiedzy salonowymi gownoautami a pokolizyjnymi furami, prawie kazdy wybor to wielki suw. Duze auto jest mu potrzebne ze 2 razy w roku. Jak jedzie i wraca znad jeziora. Teraz ma thalie w ktora i tak sie spokojnie miesci. Reszta to jazda po miescie i czasem trasa 200km, zwykle samemu. Nie ogarniesz.
Jedyny sens dla nowego auta widzę jak masz firmę i masz oddać 5k do urzędu skarbowego ZA NIC... to lepiej wziąć auto w Leasing i wrzucić w koszty - przynajmniej coś się ma za te pieniądze ;)


@WilkZWallStreet: o to to, też będę do tego zmuszony, ale wolałbym te pieniądze zwyczajnie oszczędzić. Niestety jeśli mam tylko do wyboru zmarnowanie ich i oddanie skarbówce lub kupno nawet trochę zbędnego samochodu to już