Wpis z mikrobloga

W sumie czemu ludzie nie kupują aut klasy A, oraz B skoro 99% z nich spędza 99% czasu w mieście? Nie dość, że łatwiej zaparkować, tańsze OC, tańsze części i naprawy, ekologicznej, więcej miejsca na parkingu, to jeszcze ponad połowę tańsze paliwo. Ja kupie sobie aurisa/pandę/punto/citigo/corsę, bo co mi lepszego trzeba? Do takiego auta zmieści się spokojnie małżeństwo z dwójką dzieci do 10 lat

#pytanie #motoryzacja #samochody #niebieskiepski #rozowepaski #finanse #budzetdomowy #pieniadze
  • 46
@tommo21: @Tezluar:

Najwyraźniej nie jeździliście dobrymi autami segmentu A lub B, tylko jakimiś tanimi struclami pokroju up!.
Proponuję Lancię Ypsilon, Hyundaia i10, Mito albo Fiestę ST line, zwłaszcza gdy auto jest z wyższej klasy wyposażeniem można szybko zrewidować swoje poglądy.
@kasztan00: je jeździłem takim sztruclem typu UP!, Lancię Ypsilion miałem okazję testować kilka dni i szczerze nie polecam, Hyundai i10 to raczej chyba pojazd dla kogoś kto ma torebkę i nic poza tym. Wyciszenia w tym całkowicie brak, nawet I30 ma z tym problemy. Znam się na autach bo mam okazję pracować przy nich i powiem ci że auta z tego segmentu to dziadostwo, trochę lepsze niż cc czy też sej.
@tommo21:

Przykro mi, ale na podstawie tego co piszesz, to naprawdę wątpię, byś choćby przechodził na ulicy koło Ypsilona. Podobnie z i10.
Jedyne z czym się zgadzam to to, że up! to strucel. Ale np. nowy Ypsilon w wersji Platinum jest autem o wiele bardziej komfortowym, lepiej wykonanym i lepiej wyposażonym od przykładowego Passata B5/B6, Mondeo 3 gen, czy też Insigni.