Wpis z mikrobloga

Czy wśród #4konserwy lub #neuropa jest ktoś kto pomógłby mi w skompletowaniu listy czego mi nie wolno (lub zaraz nie będę mógł) - od czasu przejęcia rządów przez Beatę Szydło ( ͡° ͜ʖ ͡°) - oczywiście w trosce o moje zdrowie, bezpieczeństwo i kondycję finansową?

Po krótkiej wspomince przychodzą mi do głowy takie rzeczy jak:

- brak możliwości kwartalnego rozliczania VAT jako nowy przedsiębiorca
- brak możliwości przyjęcia/realizacji płatności gotówkowej powyżej 15k, a jak wiadomo 15k to taka średnia tutaj
- brak możliwości otworzenia nowej apteki w zasadzie wszędzie poza środkiem puszczy
- brak możliwości zrobienia zakupów w kapitalistycznych i głownie zachodnich sklepach wielkopowierzchniowych
- brak możliwości kupna ziemi rolnej
- brak możliwości budowy domu jeśli obok nie postawił się już jakiś somsiad (? tu nie jestem pewien czy już przeszło)
- aaa no i znowu nie mogę wyciąć bez pytania drzew na swojej działce
  • 14
@turok2016: czyli jak PiS przegłosuje coś co Ci się podoba to ich zasługa, ale jak PiS przegłosuje coś co Ci się nie podoba to wina opozycji? Ale ja w sumie chciałem uzupełnić te listę bo jest z pewnością dłuższa, może pamiętasz o czymś jeszcze? Co do zakupów w niedzielę to rzuć okiem tu ,zapomniałem wspomnieć, że chodzi o niedzielę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@maci3nty w swoim punkcie nie napisałeś nic o konrektnym dniu tygodnia.
Zakaz wycinka wprowadziło PO, PiS go zniosło, po protestach znowu przywróciło, może i taki był plan PiSu ale nie można tego na nich zwalać tak jak np. zakazu handlu w niedzielę
@maci3nty: @turok2016: wycinka to ani PiS ani PO, bo to prawo jest starsze o ile dobrze pamiętam
rozliczanie gotowka to tez niespecjalnie wina PiS bo ograniczanie transakcji gotowkowych ma miejsce wszedzie i ma pewne uzasadnienia
z ziemią rolną jest kłopot, jeśli nie jesteś rolnikiem
@Lipathor akurat to, że ceny spadły to na plus dla rolnictwa wg mnie, w końcu może zaczną rolnicy kupować więcej ziemi i zaczną rosnąć gospodarstwa.
Co do wycinki to mi się wydaje, na 90% że to za rządów PO.
@turok2016 dla mnie minus bo mam ziemie ktora potencjalnie bym sprzedał ;) ale rozumiem Twoj argument, ba szanuje to podejscie bo to pomaga dążyć do zmniejszonego rozdrobnienia.
Za poprzednich rzadow PiS jak chcialem wyciac trzy sosny na swojej dzialce, musialem isc do urzedu gminy najpierw.