Wpis z mikrobloga

http://Mam pytanko #vba #makro #excel jeśli chce stworzyć makro w excelu w którym pod dana listę np produktów będzie kategoria miasta i przy mieście będę mógł użyć listy miast gdzie ten produkt występuje. Poczym zaznaczę np przy jednym produkcie np Gdańsk, Warszawa, przy innym ze tylko Poznań. Czy można zrobić to przez ListBox ? Dzięki za podpowiedzi #petle
  • 4
  • Odpowiedz
@jaaa10: Ale że co ty chcesz zrobić, formularz w którym zawartość drugiej listy zależy od wybranego elementu z pierwszej? Czy tabelkę w której każdy wiersz ma swoje własne listy? Bo tak to napisałeś że nie ogarniam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jest ogólna lista w tym przypadku miast (zbiór miast), chcę żeby to wstępowało i przy jakimkolwiek produkcie będę mógł zawrzeć gdzie ten produkt się znajdę (wśród tych wpisanych w liście miast) coś podobnego jak jest w Poprawności danych tylko tam w liście można wybrać jedną dane a mi zależy żebym mógł wybierać w zależności od przypadku
  • Odpowiedz
@jaaa10: za pomocą poprawności danych można bez problemu zrobić listy zależne, czyli po wybraniu jednej wartości odpowiednio zmieniana jest druga. Szczegóły rozwiązania zależą od tego jak masz ułożone dane wejściowe - produkty i przypisane do nich miasta.
  • Odpowiedz