Wpis z mikrobloga

No i tak jak myślałem - Andre Silva publicznie już przebąkuje o tym, że dostaje za mało gry w Serie A. Ciekawe co na to Montella?

"To nie był łatwy mecz, ale zagraliśmy świetne spotkanie. Ważne było by wyjść na boisko z podniesioną głową. Osiem bramek w Lidze Europy? Jestem szczęśliwy, mam nadzieję, że otrzymam więcej szans do gry w lidze. W pucharach mam więcej okazji do zdobycia gola, w lidze musze być bardziej skoncentrowany by wykorzystać to co się nadarzy. Cieszę się z awansu, zobaczymy gdzie uda nam się dojść."

http://www.acmilan24.com/news/id/32776/Andr%C3%A9_Silva__Zagralismy_swietne_spotkanie.html

Kolejna szpileczka po narzekaniu Bonaventury i wywiadzie Hakana, którzy to w swoich wypowiedziach narzekali wcześniej na chaos w kwestii stabilności ich pozycji na boisku.

#acmilan #milan #seriea #pilkanozna #montellaout
  • 8
@MagnaPomerania: @KhalDrogo:
Nie żebym bronił Montelli, ale jest coś w tym, co on sam mówi. W pomeczowym wywiadzie zapytali go, czy taki sam skład zagra z Torino i odpowiedział, że przecież dopiero co wszyscy narzekali, że Suso nie gra na swojej pozycji, że to najlepszy piłkarz i trzeba pod niego ustawiać drużynę. Teraz, kiedy Suso gra tam gdzie powinien, nagle mówią mu żeby wystawił duet Silva - Cutrone. Kibicom się
Teraz, kiedy Suso gra tam gdzie powinien, nagle mówią mu żeby wystawił duet Silva - Cutrone.


@jamtojest: Mi nawet do głowy nie przyszło wystawić ich obu, ale zamiast dać grać Silvie, który techniką i dryblingiem miażdży Kalinicia, to Montella wstawia drewniaka, który tylko umie ręce rozkładać. Był już jeden taki "rozkładacz" Bacca.

Poza tym, zauważ że nawet obśmiewany Hakan grał wybornie (piękna asysta), kiedy przed sobą miał dobrych technicznie i zwinnych
Ale dotychczasowe mecze ligowe Silvy kiedy grał sam nie wyglądały zbyt obiecująco.


@jamtojest: Bo i zespół nie wyglądał obiecująco. Poza tym, zerknij na to ILE grał Silva. Zazwyczaj wchodził w ogonach albo nie wchodził wcale.

Dlatego obśmiewam taktykę Montelli, który twierdzi, że "Silva musi się nauczyć mentalności i stylu Serie A", ale "uczy go" poprzez niewystawianie xD
@MagnaPomerania: Z dobrze funkcjonującym zespołem to zapewniam, że Kalinic też nastrzela bramek :P Właśnie w tym rzecz, żeby wreszcie zaczęli grać, to połowa naszych problemów się skończy. Piłkarze naprawdę mają wielki potencjał.
@jamtojest: Tylko, że Kalinić ma inną charakterystykę. To jest bardziej "target striker", który się zastawi, powalczy głową itp, a Silva to kocur techniczny i drybler.
Dlatego (paradoksalnie) lepiej wystawiać "kłodę" w meczach ze słabszymi drużynami, które grają atutem fizyczności, a na lepszych lub średniaków dać Silvę, który zwodem czy niekonwencjonalnym przyjęciem minie rywala.

Niestety, do tej pory Montella robił odwrotnie.

Mam nadzieję, że to się teraz zmieni, bo (tak jak mówisz)