Wpis z mikrobloga

@MaciejPN ano boje się jak ostatnio paczke z telefonem zastałem rzuconą przed drzwiami bez żadnej informacji od kuriera, bez awizo - niczego. :)
Leżał w deszczu dobre 3h nim wróciłem do domu, oczywiście na poczcie nic nie wiedzą i podpisałem niby odbiór x-D
Dobre zapakowanie ochroniło fona - niemniej niesmak pozostał a to nie pierwsza tak skrajna sytuacja.
  • 0
@kicjow W ogóle to zastanawia mnie, jakim cudem to trafiło do Polski, skoro u nas nie ma kontekstu, który by to usprawiedliwiał.
fajnie że polskie sklepy zapożyczyły ten zwyczaj z Zachodu, fajnie że zapożyczyły wszystko oprócz wysokości rabatów ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@cziastko: może dlatego, że mamy podatki wysokie w #!$%@? i sklepy je muszą zapłacić? XD
@cziastko: zdaję sobie sprawę z zysków sklepów, wiem, ile zarabiają na produktach, pracuję w takim :D
To, co się mówi o zarobkach sklepów jest mocno przesadzone, w Polsce aż tyle się nie zarabia na sprzedaży.
No i sprzedawcy też by dostali niższe wypłaty, bo wszyscy zarabiają od wypracowanej marży
@Sihill_pl z tego co wiem to sprzedawcy mają podpisane umowy w których mają określoną stawkę i jeśli dostają niższą pensję to chyba ktoś łamie prawo. Temat premii sprzedażowych zostawiam bo to już w każdym sklepie wygląda inaczej
@Sihill_pl nie wszędzie w ogóle jest jakakolwiek premia, zresztą jak sama nazwa wskazuje to jest premia, a nie podstawa. Oczywiste że będzie uzależniona od wielu czynników. Mnie chodzi tylko o to że jak już sklepy decydują się robić black friday to niech on wygląda trochę inaczej niż obniżka 10% czy 20%, bo generalnie nie takie jest założenie w krajach z których ten dzień do nas przywędrował. A jeśli sklep wie że nie
W Polsce to powinno się nazywać Black Frajer a nie friday. Przeceny rzędu -20% od cen podwyższonych xD Szkoda strzepić ryja.


@kicjow: Gdyż jako społeczeństwo, jesteśmy jeszcze na black friday po prostu za mało zamożni.

W innych krajach powierzchnia magazynowa jest droższa i im się tam po prostu nie opłaca trzymać zbyt długo leżącego towaru.

Przecież w USA panuje wolny rynek tak samo jak w Polsce i jakimś cudem tam się
@Taki_tam: iperfumy.pl . w newsletterze mam te same perfumy, które od miesiąca oglądam, w tych samych cenach. przesyłka gratis, ale od 200 zł :D zwykle mają od 300 czy 400, no ale wiesz...

PRZESYŁKA GRATIS

wielki napis na stronie. chętnie obadam i Cię poinformuję jak się ma sytuacja w sklepach z grami komputerowymi, czy sprzętem RTV/AGD w większych sieciach na podstawie moich ostatnich zakupów.
@Taki_tam co to znaczy konkretne przykłady? Pokazać ci stan konta osób które premii nie dostają czy chcesz moze odwiedzić stronę jakiegoś amerykańskiego/brytyjskiego sklepu i zobaczyć jakie mają tam rabaty na black friday?
Amazon.de, es, it, itp

Galaxy S8 - 499EUR - promocja PRZED black friday(na BF będzie prawdopodobnie coś w granicach 450-475, może nawet mniej we flash dealu). Dostawa w 12h za darmo

BOLZGA

Galaxy s8 - 3100ZŁ ŚMIECIU, PROMOCJA 40%. DOSTAWA GRATIS KURIEREM KTÓRY PODROBI ZA CIEBIE PODPIS I WRZUCI PACZKE ZA PŁOT


@rdy:

- 2 291zł Amazon https://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-Touch-Display-interner-Speicher-midnight-black/dp/B06XJ49G5B/ref=sr_1_1?s=telephone&ie=UTF8&qid=1511380510&sr=1-1&keywords=s8
- 2 399zł Polska http://allegro.pl/samsung-galaxy-s8-g950f-64gb-czarny-i6988519194.html

Doliczając koszty przewalutowania wyjdzie 50zł różnicy. Z tą
@Morf: wczoraj było za 499eur
z resztą, czy ty właśnie porównałeś dystrybucje i gwarancje amazonu do jakiegoś randomowego sklepu skupującego telefony zza granicy bez faktury VAT? XDDDDD
Pokaż OFICJALNĄ dystrybucje polską typu mediamarkt(w de 499eur) czy xkom