Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie. Pewnie większość z was czyta reddita. Otóż pytanie dotyczy reddita. Jak możecie to w ogóle przeglądać? Czytać posty? Przecież te gui wygląda jakby było zaprojektowane w czasach wynalezienia internetów. Tego się nie da czytać. Jak tylko spoglądam na ten gówniany interfejs nietrzymający się kupy to mi oczy krwawią i choćby za wszelką cenę poznania opinii osób na dany temat to i tak nie potrafię doczytać większości komentarzy, bo nawet nie wiem czego one dotyczą - czy są odpowiedzią na czyjśc komentarz czy opinią na dany temat. Czy nikt tam nie potrafi tego zaprojektować na jakimś ludzkim poziomie? Czy to musi wyglądać jak dżuma w interfejsowej postaci? To jest straszne...
  • 79
  • Odpowiedz
@pandamocny: czytam z apki
To jest tak ze oni maja taki sam interfejs chyba od lat i po prostu niektórzy uważają to za przejrzyste. Apka jest git moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@pandamocny: Ja akurat uważam że Wykop ma bardzo fajny interfejs. Gdyby wszystko zawsze dobrze działało to byłoby super, natomiast interfejs z Reddita to jest porażka, ale wydaje mi się, że serwis troszkę lepiej działa.
  • Odpowiedz
  • 118
@pandamocny Kiedyś na reddicie był o tym temat i ktoś z zespołu reddit podał dwa argumenty: po pierwsze takie gui w dzisiejszych czasach daje im niepowtarzalność i po drugie - millenial-proof, zdecydowanie mniej patologi na najważniejszych subredditach.
  • Odpowiedz
@pandamocny: mam dokladnie to samo odczucie. Próbowałem kilka razy, ale za cholere nie mogę znieść tego kiczowatego stylu i tego ze nie wiem czasami o co chodzi, komentarz kogo jak z czym do czego.
  • Odpowiedz
@pandamocny przecież ten system jest genialny, wiadomo kto z kim dyskutuje, nieciekawy wątek można zwinąć, sam się łapie na ty że czasem chce zwinąć dyskusje na wykopie
  • Odpowiedz
@pandamocny
@wigr
@wi1qqqq
@Szilom
@rudy2007
@cin3k
@parowkigotowane
Interfejsy stron takich jak Reddit, eBay, Amazon i innych popularnych zachodnich wyglądają tak, bo twórcy wolą wkładać pieniądze w funkcjonalność i stabilność. Podobnie jest ze sprzętami domowymi w USA - te najwyższej jakości wyglądają praktycznie tak samo jak 50 lat temu. Dodatkową zaletą takiego UI jest to, że millenialsi są nierozgarnięci i nie ogarniają interfejsów jeśli są bardziej złożone niż UI w oprogramowaniu dla małych
  • Odpowiedz