Wpis z mikrobloga

Mirki, co zrobić kiedy klient któremu zrobiłem grafiki na potrzeby www i fb + ulotki sobie ich używa, zamieścił komplet, wydrukował ulotki z jak przyszło do płacenia to mail bez odpowiedzi, telefonu nie odbiera i nie oddzwania. Do tej pory kontakt był idealny.

Co zrobić z frajerem?

#prawo #freelance
  • 99
  • Odpowiedz
@Re-volt: nie jest to przestępstwo o ile nie podszywasz się pod istniejąca osobę. Przestępstwem by to było gdyby w liście zawarte było kłamstwo w postaci roszczenia o nienależna sumę i wtedy byłoby to wyłudzenie i ewentualnie zmuszenie podstępem do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
  • Odpowiedz
@meohaw: Gdańska Orunia, jakbyś chciał już omijać, a z reszta sam omijam ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu nie widzę sensu w zmienianiu znaczenia słów pod swoje wyobrażenia i deklaracje. Frajer to ofiara, ekwiwalent konfidenta, osoba która się wykorzystuje. Tytularny Janusz to zwykły oszust i tyle.
  • Odpowiedz
nie jest to przestępstwo o ile nie podszywasz się pod istniejąca osobę


@niezwornowazony: No nie wiem, nie wiem.

Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Zresztą, po co kombinować, skoro każdy sąd mu to przyklepie (po załatwieniu standardowych formalności, czyli przedsądowe wezwanie, potem tryb nakazowy etc.).
  • Odpowiedz
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: a czy dokument można uznać za podrobiony gdy nie istnieje jego oryginał, ani nie miałby prawa istnieć? Sytuacja kiedy dokument podpisany zostaje przez osobę fikcyjną? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się, że nie, bo w prawie karnym jest taka nota:

Przez podrobienie dokumentu rozumie się sporządzenie przedmiotu (pisma, druku itp.), który ma imitować dokument autentyczny. Podrobienie może dotyczyć także nieistniejących części dokumentu autentycznego, np.
  • Odpowiedz
@dzikognisty ten e sąd to w gumowca sobie wsadzić można. Znawcy powiedzcie ile czeka się na założenie konta? Ile czasu można stracić zanim esąd przekaże sprawę do właściwego sądu po sprzeciwie
  • Odpowiedz