Wpis z mikrobloga

Mirki, co zrobić kiedy klient któremu zrobiłem grafiki na potrzeby www i fb + ulotki sobie ich używa, zamieścił komplet, wydrukował ulotki z jak przyszło do płacenia to mail bez odpowiedzi, telefonu nie odbiera i nie oddzwania. Do tej pory kontakt był idealny.

Co zrobić z frajerem?

#prawo #freelance
  • 99
  • Odpowiedz
  • 10
@niezwornowazony: dla mnie to on jest frajerem i zlodziejem. Ja jestem dobry chlopak i staram sie pomoc zawsze i isc ludziom na reke ale w kraju jak w kiblu obsranym gownem to moze i faktycznie ja jestem frajerem...
  • Odpowiedz
drajerem i zlodziejem


@Sonkersky: złodziej/cwaniak nie jest frajerem xD ofiary to frajerzy, tak sie juz przyjęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wyślij mu przedsądowe wezwanie do zapłaty i tyle. Najlepiej zrobić to na patencie, wysyłasz list i podpisujesz się jako fikcyjny prawnik, wzywasz do zapłaty kwoty XXX na rzecz klienta (ciebie) w terminie 30 dni od daty nadania listu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesteś
  • Odpowiedz
  • 2
@Sonkersky Nie czytam komentarzy, moze odpowiedź sie już pojawiła. Najpierw faktura z terminem zapłaty wysłana za potwierdzeniem odbioru. Jeśli nie zapłaci to wezwanie do zapłaty. Jeśli dalej nie otrzymasz zapłaty to przedsadowe wezwanie do zapłaty i ewentualnie sprawa do e-sadu, który wyda nakaz zapłaty. Umowa nie musi być zawarta na piśmie, ustalenia z maila są uznawane za zawarcie umowy. Nie odpuszczaj, bo się przyzwyczai. Pamiętaj, wszystko wysyłaj za potwierdzeniem odbioru. Na pewno
  • Odpowiedz