Wpis z mikrobloga

Mirki, co zrobić kiedy klient któremu zrobiłem grafiki na potrzeby www i fb + ulotki sobie ich używa, zamieścił komplet, wydrukował ulotki z jak przyszło do płacenia to mail bez odpowiedzi, telefonu nie odbiera i nie oddzwania. Do tej pory kontakt był idealny.

Co zrobić z frajerem?

#prawo #freelance
  • 99
  • Odpowiedz
@Sonkersky: Ja raz klientowi odpuściłem na zasadzie "ech nie ma się co bujać i bawić w wezwania i latać po sadach" i do tej pory mnie to meczy ze dałem lamusowi satysfakcję, ze kogoś wykiwał, a ja olalem temat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sonkersky:
prawa autorskie cały czas u Ciebie, a gość korzysta z Twojego dzieła bez uprawnień w celach zarobkowych.

Art. 116. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust.
  • Odpowiedz
@brazolek123 a co tu jest niezrozumiałego? Miał na myśli to, że moc wielu osób jest w stanie wyrządzić duże spustoszenie, niekiedy do przegięcia. Nie raz nie dwa forczany pokazywały na co ich stać, a społeczność wykopków też nie raz przekraczała granice. Więc trzeba poczekać :D

@Sonkersky: mam nadzieję, że odzyskasz pieniążki z nadwyżką :) chociaż pokaż na PW czy ładne to logo czy coś :D
  • Odpowiedz
  • 1
Polecam wysłać "przdsadowe polecenie zapłaty" poczta napisane prawniczym językiem że jeśli nie zapłaci to występujesz do sądu. Poproś kumpla prawnika o pismo z przytoczonymi artykułami etc, albo sam się pobaw. Ludzie na widok wymienionych paragrafów dostają sraczki. A że pismo PRZEDsądowe nie zwracają uwagi.
  • Odpowiedz