Wpis z mikrobloga

Ale Mirki mam dobry humor przez głupią sytuację w pociągu, kocham stresować ludzi []
Jechałam trochę zapiełnionym pociągiem. Na siedzeniach, na przeciwko siebie siedziało dwóch chłopaków. Na oko 20-23lvl.
I gadają, a ja stoję nad nimi (pociąg pełny, zabrakło miejsc siedzący) i obserwuję wszysko/przysł#!$%@?ę się rozmowom.
Nagle słyszę - zaczynają gadać o bezpieczeństwie aplikacji, danych, stronach internetowych i bankach. O, może czegoś się dowiem. No to podsł#!$%@?ę.
No i jeden mam wrażenie, że chyba chciał mądrzej brzmieć niż faktycznie miał co powiedzieć.
-mbank to taki, nie śmiaki, a ING to to kłódkę z paska wyszkiwarki miała potwierdzone czymś tam, od kogoś tam w Kambodży i to potwierdzenie bezpieczeństwa z dupy, hehe, taka marka krzak, ale już nie ma i są znowu bezpieczni; a dane przetrzymywane tak, zwiększają prawdopodobieństwo włamania...
Wewnątrz mam już takie xD i uśmiecham się pod uchem patrząc w okno.
A temat zszedł w między czasie do aplikacji, i oczywście bezpieczeństwa na komórkach.
No i nasz Mondry Bochater zaczął:
-A wiesz, jak zrobiłem przegląd, to najbezpieczniejsza dla mnie i najgodniejsza zaufania okazała się appka Millenium i mBanku, ale, że pierwsza ma lepszy UX to włybrałem właśnie ją.


i wiecie co zrobiłam?


Ale chwilę się zastanowiłam i puknęłam go w ramię, a jak nawiązałam kontakt wzrokowy zapytałam.
-Dwa tysiące dwieście, wiesz o co chodzi?
No i spojrzał, na mnie jak na idiotkę, a mi serce zaczyło 100 razy szybciej bić, bo stres, fobia społeczna i bo nie zrozumiał. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


( ͡º ͜ʖ͡º) tego wyrazu twarzy ,,wtf" przeradzadzającego się w przerażenie chyba nigdy nie zapomnę.


.


Kiedy ludzie zrozumieją, że największe niebezpieczeństwo to ich własna głupota? :D

#banki #bezpieczenstwo #hacking #informatyka i torchę #bekazpodludzi #heheszki
  • 31
@arctic6: Aplikacja Millenium działa tak, że jest w telefonie już połączona z kontem (o ile chociaż raz używałeś jej) i jak ją włączasz to wpisujesz pin i możesz robić co chcesz - widzisz stan, subkonta, kwoty na nich i możesz robić normalnie przelewy razez z np. doładowaniami telefonów.
Wystarczy, że znasz pin i wystarczy, że umiesz odblokować telefon. Tyle.

Swoją drogą, nie wiem jak Ty, ale ja zasłaniam ręką jak wpisuję
@arctic6: Nie wystartowałam z jego pinem od razu. Tylko jakieś 5 minut później jak wszedł na temat i mądrzył się która aplikacja jest najbezpieczniejsza.
Nie chodziło mi zupełnie o to, aby udowodnić, że coś mogę coś z tymi danymi zrobić, tylko, że je mam, kiedy paradoksalnie gadał o tym jak należy je chronoć.
Myślę, że jakbym była złodziejem, nie byłoby problemu nawet jemu wyrwać telefon z ręki i uciec. Przypuszczam? Nikt