Wpis z mikrobloga

Ale Mirki mam dobry humor przez głupią sytuację w pociągu, kocham stresować ludzi []
Jechałam trochę zapiełnionym pociągiem. Na siedzeniach, na przeciwko siebie siedziało dwóch chłopaków. Na oko 20-23lvl.
I gadają, a ja stoję nad nimi (pociąg pełny, zabrakło miejsc siedzący) i obserwuję wszysko/przysł#!$%@?ę się rozmowom.
Nagle słyszę - zaczynają gadać o bezpieczeństwie aplikacji, danych, stronach internetowych i bankach. O, może czegoś się dowiem. No to podsł#!$%@?ę.
No i jeden mam wrażenie, że chyba chciał mądrzej brzmieć niż faktycznie miał co powiedzieć.
-mbank to taki, nie śmiaki, a ING to to kłódkę z paska wyszkiwarki miała potwierdzone czymś tam, od kogoś tam w Kambodży i to potwierdzenie bezpieczeństwa z dupy, hehe, taka marka krzak, ale już nie ma i są znowu bezpieczni; a dane przetrzymywane tak, zwiększają prawdopodobieństwo włamania...
Wewnątrz mam już takie xD i uśmiecham się pod uchem patrząc w okno.
A temat zszedł w między czasie do aplikacji, i oczywście bezpieczeństwa na komórkach.
No i nasz Mondry Bochater zaczął:
-A wiesz, jak zrobiłem przegląd, to najbezpieczniejsza dla mnie i najgodniejsza zaufania okazała się appka Millenium i mBanku, ale, że pierwsza ma lepszy UX to włybrałem właśnie ją.


i wiecie co zrobiłam?


Ale chwilę się zastanowiłam i puknęłam go w ramię, a jak nawiązałam kontakt wzrokowy zapytałam.
-Dwa tysiące dwieście, wiesz o co chodzi?
No i spojrzał, na mnie jak na idiotkę, a mi serce zaczyło 100 razy szybciej bić, bo stres, fobia społeczna i bo nie zrozumiał. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


( ͡º ͜ʖ͡º) tego wyrazu twarzy ,,wtf" przeradzadzającego się w przerażenie chyba nigdy nie zapomnę.


.


Kiedy ludzie zrozumieją, że największe niebezpieczeństwo to ich własna głupota? :D

#banki #bezpieczenstwo #hacking #informatyka i torchę #bekazpodludzi #heheszki
  • 31
@AlgorytmPrima Millenium też i to faktycznie najbezpieczniejsza apka na rynku na chwilę obecną. Poza tym stan konta można wyświetlać nawet bez logowania, jako widget. Dla mnie to dodatkowe zabezpieczenie bo jestem tak biedny, że potencjalny Pan cracker rzucilby mi jeszcze piątaka jakby to zobaczył xD