Wpis z mikrobloga

Sport wyczynowy- kompletna głupota.
Wczoraj przy oglądaniu meczu Polska-Meksyk (na którym zasnąłem po 10 minutach) i do teraz nie wiem jaki był wynik, bo mnie to mało obchodzi, naszła mnie myśl, że sport wyczynowy jest kompletną głupotą.
Sport jest super (bo wpływa korzystnie na uprawiającego go), ale nie wyczynowy bo to bezsensowne widowisko i do tego niezdrowe dla sportowców.
Rozumiałbym jeszcze jakby oglądać zawody hydraulików, lekarzy, budowlańców, kasjerów czy inżynierów w ich dziedzinach bo człowiek może wtedy sobie pomyśleć- o, ten to jest dobry w naprawianiu rur, taki ktoś zasługuje na uznanie, może się przydać ludziom, albo ten opiekun ze schroniska bardzo dobrze opiekuje się zwierzętami, jest super.
Co mnie obchodzi jednak, że na przykład ktoś dobrze umie kopać nadmuchanego balona??? Śmieszy mnie to jak w telewizji starają się utrzymać mit sportowców i ci wszyscy kibice oddający cześć kopaczom czy innym rzucającym kulami, biegającym itp. Albo reklamy... Jak widzę Lewandowskiego czy innego Glika w reklamie to wręcz zniechęca mnie to do kupienia danego produktu...
Kompletna głupota dla debili... Co taki piłkarz ma wiedzieć o szamponach, on może najwyżej buty piłkarskie reklamować jak już, ale i tak wiadomo, że to tylko marketing i nie ma znaczenia jakość produktu bo płacą mu za to polecanie.
Przecież oni mogą być kompletnymi idiotami posiadając jedynie zupełnie nieprzydatną nikomu umiejętność kopania balona czy wysokiego skakania.
Widowisko? Rozrywka? Równie dobrze mogę patrzeć jak ktoś je, pije czy drapie się po tyłku. Ktoś lubi grać, niech sobie gra, nic mi do tego...
Wydaje mi się, że marnotrawstwem publicznych pieniędzy jest inwestowanie w kadry narodowe czegokolwiek. Dlaczego z moich pieniędzy idzie na wspieranie ludzi kopiących zawodowo balony czy biegających w kółko! Może też dawać na pierdzących głośno i na inne tego typu bzdury...
Te pieniądze raczej należałoby przeznaczyć na rozwój aktywności ruchowej wśród młodzieży i dorosłych.
Gdyby wszyscy myśleli tak jak ja i mieli takie podejście to taki Lewandowski czy Małysz nic by nie zarabiali bo nikt by ich nie oglądał, ani nie chodził na mecze czy występy. Musieliby by w biedronce pracować na kasie by zarobić na narty czy piłkę do grania.

#sport #pilkanozna #skoki #ciekawostki #telewizja #filozofia #nauka #swiat #lewandowski #polska #ludzie #polityka #europa
źródło: comment_xHGNYSSMVrYLNV7VqT9LOFI71Emy8z5N.jpg
  • 10