Wpis z mikrobloga


Dzisiaj byłem świadkiem niecodziennej sytuacji.

Siedzę sobie w restauracji z dziewczyną, a tu nagle jakiś chłopak podchodzi do kelnerki i zaczyna dialog:

- Podoba mi się pani i chciałbym się z panią umówić.
Ona najpierw była w szoku, ale po chwili odpowiedziała:
- Przepraszam, ale nie mam czasu i mam dużo pracy.
- Ale przecież na pewno znajdzie pani chwilę, żeby pójść ze mną na spacer.
- Nie za bardzo, mam mało wolnego czasu.
- Więc proszę jedynie, by dała się pani zaprosić na kawę. Wypicie kawy nie zajmuje dużo czasu.
- Sama nie wiem.
- Na pewno jest pani w stanie wypić ze mną kawę. Zostawię pani do siebie kontakt i proszę się odezwać, kiedy będzie miała pani czas, dobrze?
- No ok, niech mi pan poda swojego facebooka.

Chłopak wyciągnął telefon i pokazał namiary na swojego fb, po czym podziękował i grzecznie wyszedł. Dziewczyna przez chwilę stała z niedowierzaniem, ale kiedy tylko wyszedł zapiszczała ze szczęścia i pobiegła do kuchni i słychać było jak głośno chwali się koleżankom, że bardzo fajny chłopak zaprosił ją na kawę.

Widzicie? To mistrz podrywu. Tak się powinno to robić. Chłopak miał w nosie, że cała restauracja na niego się patrzy i wszyscy go słyszą. Podszedł do dziewczyny i usłyszał odmowę. Zamienił jej "nie" na "może". Za chwilę zamienił "może" na "tak". Gdyby dał sobie spokój po pierwszej odmowie do niczego by nie doszło. Ale nie dał za wygraną i dziewczyna piszczała ze szczęścia kiedy wyszedł. Muszę przyznać, że rozegrał to lepiej niż ja bym to rozegrał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 75
RAZ pozwoliłam podrywaczowi tak się rozgadać. Po tej akcji zawsze stanowczo się odmawiało ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Hannahalla: To musisz być naprawdę wybitnie (wybitnie!) atrakcyjną dziewczyną - moje znajome (w tym niektóre bardzo ładne) narzekają raczej że właśnie nikt do nich nie podchodzi. Bo w dzisiejszych czasach wszyscy wklejeni w telefony, tindery, badoo i tak dalej. A ty.. "po tej akcji dalej stanowczo odmawiasz" !

Poza tym,
@Gasquet: niekoniecznie, równie dobrze wyobrażam sobie, że po trzeciej odmowie dziewczyny kolega grzecznie by przeprosił, życzył miłego dnia i również sobie poszedł. no ale tutaj kluczową rolę gra komunikacja niewerbalna, więc cięzko ocenić
tu nie chodzi o alfa sralfa ani o ksiezniczkowanie. gość kulturalnie zamienił 'nie' na 'może', czyli dał wybór; nie sępił o numer, nie prosił, nie żebrał. 'podoba mi się pani', a nie 'hehe jesteś ślyczna'. nie wstydził sie przy świadkach, w miejscu publicznym. ucieszyła sie, bo to #!$%@? kulturalny podryw, a pozostawienie jej prawa do decyzji wzbudza zaufanie. tylu pajacow codziennie zaleca się do (mniej lub bardziej) ładnych lasek, że profilaktycznie pierwsza
@Gasquet: Mogła, ale chłopak ją rozegrał książkowo.
- podszedł i od razu wyjawił swoje intencje (strzelam, że był przystojny i to mu ułatwiło przekonanie do siebie)
- przełamał jej pierwsze odrzucenie (praca nagli, ludzie w koło, do tego niecodzienna sytuacja, a on mimo wszystko zachował spokój i kontynuował)
- poprosił jeszcze raz i ona już mu nie odpowiedziała, że nie może bo praca tylko ''sama nie wiem''. Pewnością siebie szybko ją
DanielAquarius - @Gasquet: Mogła, ale chłopak ją rozegrał książkowo.
- podszedł i od...
@gora-adam90: na początku zawsze jest się dla drugiej osoby obcym( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba, że po długoletniej znajomości rodzi się uczucie zwane miłością( ͡° ͜ʖ ͡°), ale takie rzeczy tylko w bajkach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@MalaDory ja o tym wiem xD dlatego współczuję dziewczynom. dla mnie, duzego chlopa, różowa nie jest zagrożeniem, ale dla różowych facet już tak. a w razie gdyby okazał się być smieciem, to społeczeństwo i tak ją obwini
przełamał jej pierwsze odrzucenie (praca nagli, ludzie w koło, do tego niecodzienna sytuacja, a on mimo wszystko zachował spokój i kontynuował)


@DanielAquarius: To już jest błąd imho. Jeśli dziewczyna się nie cieszy i entuzjazmem nie reaguje na propozycję szkoda moim zdaniem czasu. Bo jeśli odmawia po to żeby trochę pograć, to znaczy że częścią jej osobowości są gierki i różne podchody. Ja takich dziewczyn nie lubię specjalnie.
Bo wielu takich podrywających jest popierdzielonych dlatego też bezpieczniej jest odmówić.
Jeden podczas 5 min rozmowy przekonywał że potrafi zmienić siłą woli kolor tęczówki a na koniec poprosił abym pomogła mu uszyć strój czarnego Spidermana. RAZ pozwoliłam podrywaczowi tak się rozgadać. Po tej akcji zawsze stanowczo się odmawiało ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Hannahalla jesteś pewna że nie ma ciebie teraz w jakiejś kompilacji ulicznych pranków czy czegoś podobnego?