Wpis z mikrobloga

  • 48
@v1lk zależy czym jeździsz i na jaką felgę opony szukasz. Są takie rozmiary felg że opony się zaczynają od 1200 za sztukę ( ),
  • Odpowiedz
  • 14
@v1lk no na 15 czy 16 do pastucha to może nie, jakieś chinczyki dla Janusza ( ͡º ͜ʖ͡º) ale serio tak jak pisze
@Retoryk nie ma co szczędzić na tym co nas trzyma na drodze i może uratować życie.
Mieliśmy jakiś czas temu wypadek i dobre opony pomogły nam w bezpieczniejszym lądowaniu. A życie nie ma ceny. Moja mame chciała przycebulic z oponami ale jak
  • Odpowiedz
@v1lk a weź. Znam gościa co jeździł z premedytacją na 15 letnich letnich oponach... Bo on rzadko jeździ i się nie zużyły (,) a potem traf na takiego gdzieś i jeszcze innych #!$%@?.
W jednej wulkanizacji znajomy! chciał mojej mamie wcisnąć 11letnie zimówki. Spoko nie?
  • Odpowiedz
@Naciass nakarmił bym go tymi oponami.

Do mnie na firme przyjeżdżają tiry, i prawie żaden nie ma nawet 1 dobrej opony, będę miał okazję porobie fotki bo to jest nienormalne.

Na aucie prawie 20 ton, i wszystkie opony wyglądają jak po drifcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A jak się pytam kierowców czemu nie wymieniają? koszta aha. To lepiej zabić kogoś niż opony wymienić, paranoja
  • Odpowiedz
@v1lk daj spokój, sama kupowałam używki ale dobrej jakości i z bieżnikiem jak nalezy i były bodajże dwuletnie. Nie bylo hajsu na nowe ale wymieniliśmy na lepsze. A ten tu chce wcisnąć babie 11letnia kupe... W tym tygodniu sama tych jej opon dopilnuje. I tak uważam że za późno o tym myśli, ale ja już zamówiłam w swojej wulkanizacji bo wiedziałam że zimą ja zaskoczy...
Tak, widzę czasem na postojach tiry
  • Odpowiedz
@Naciass powinno się to jakoś zmienić, opony powyżej 10 lat to jakaś kpina, do 6 max nie więcej, dla bezpieczeństwa i Ch.. No ale niestety większa kasa chyba jest z ludzkiego nieszczęścia niż z dobrego godnego życia na jakie zasługuje każdy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Teraz już pewnie oponki będą dobre, twój wulkanizatora mam nadzieję jakiś porządny chłop.
Jak coś to daj znać, mogę zadzwonić żeby kogoś
  • Odpowiedz
@v1lk: 6 lat ... To i tak już trochę naciągane ...

@Naciass: dopilnuj i weź te nie z najniższej pułki

A 1 tysiączem bo lekko przesadziłem :p chociaż ostatnio dawałem o ile dobrze pamiętam równe 720zl za opony (2lata temu chyba) plus jakieś 100 z wymianą i wyważeniem.
  • Odpowiedz
@v1lk wulkanizator spoko facet, przy kolejnym komplecie opon już upusty daje. Jak nam kiedyś pracownik skleił tak se oponę po przebiciu to dopilnował go przy drugim klejeniu i mial mu za źle że się przykłada itd. Dba o jakość. Dlatego zawsze tam jeździmy. Bo wiem że kitu nie wciska.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: @v1lk: akurat nie do 6 a do 7-8. Przyjmuje się, że opony dobrze przechowywane są ok do 3lat, potem 4-5 lat użytkowania i wtedy dopiero guma traci właściwości. Daje nam to właśnie 7-8 lat chociaż to zależy od danej gumy co akurat można zobaczyć często po stanie opony. Jednakże 10lat to już stanowczo za długo.
  • Odpowiedz