Wpis z mikrobloga

@utopjec:
widzisz, uważasz się za mądrzejszego od tych gamoni, a zachowujesz się dość podobnie. Wpieprzasz do jednego worka wszystkich wg wbitego do góry wzorca. Na podstawie ekstremów, wyciągasz wnioski o średniej bo pasuje ci to do tezy. Wierz lub nie, chłopaków nie spotkało dziś nawet "kilka #!$%@?", a 95% uczestników Marszu Niepodległości to zwykli ludzie. Stuleja ze swej piwnicy, skazana jest na kształtowanie wiedzy na temat świata z miejsc takich
  • Odpowiedz
@fifny_szczun: minus za taka grafikę budzi tylko złe emocje. Lubię Poznań , lubię Warszawę. 29 grudnia w rocznice wybuchu zwycięskiego powstania w Poznaniu tez są pochodnie i race i nikt nie widzi w tym nic złego http://wmeritum.pl/poznan-kibice-uczcili-rocznice-wybuchu-powstania-wielkopolskiego-wideo/131237
Poza tym uważam ze świętego niepodległości powino buc obchodzone 7 października a nie 11 listopada
http://historykon.pl/7-pazdziernika-1918-roku-rada-regencyjna-oglosila-niepodleglosc-polski/
  • Odpowiedz
@mtkc:

bo od dwóch lat to jest marsz poparcia dla rządu, a nie marsz antyrządowy


Nie znam za bardzo środowisk narodowych, ale po samych wpisach na stronie Marszu oraz po tym, co można podsłyszeć od jego uczestników, to oni również krytykują działania PiSu. Ciężko mi nie odnieść wrażenia, że funkcjonuje tu takie podejście: "Jak ktoś nie jest z nami, to jest z PiSu". Kukiz jest z PiSem, narodowcy są z PiSem,
  • Odpowiedz
@utopjec: Dziś tata murzynka relacjonował nieco wczorajszy dzień. Np. to, jak chłopaki z białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej po imprezie dopytywali czy aby na pewno nic złego Młodego nie spotkało... wiem, wiem - na pewno takie rzeczy ryją banię, wywołują dysonans i będziesz za wszelką cenę temu zaprzeczyć, zdewaluować czy po prostu zignorować, ale świat nie jest taki prosty jak ci się wydaje. Nawet chłopaki z MW rozumieją, że bycie Polakiem to
  • Odpowiedz
@ha_nincs_a_lo: robisz śmieszną rzecz: idziesz na różaniec i twierdzisz, że tam tylko pierwsza ławka wierząca, reszta ateiści. Sry, jak idziesz na gay pride, to przynajmniej zgadzasz się z hasłami lub są ci bliskie. Gdybym był murzyn i zobaczył choć jeden rasistowski transparent, to bym se poszedł do domu i przestał być pożytecznym idiotą.
  • Odpowiedz
@utopjec:
Zastanawiałem się parę razy nad tą kwestią, którą poruszyłeś. Chodzę na Marsze Niepodległości, mimo że daleko mi do sporej ilości głoszonych tam haseł: od tych nazbyt agresywnych, jak na mój gust, po te, które mówią, że Polski nie da się zbudować bez Boga, itd. Doszedłem do wniosku, że chodzę tam, bo te hasła nie są dla mnie istotą marszu i jestem w stanie je zwyczajnie zignorować. Poza tym wydaje
  • Odpowiedz
@Brut_all: Dlaczego nie byłeś na oficjalnych obchodach? Dlaczego wybrałeś właśni Marsz Niepodległości, które niekoniecznie wyrażają Twoje idee. Widziałem, że na marszu były też antyaborcyjne transparenty. Co sprawia, że czujesz łączność z tymi ludźmi? Słuchałeś wypowiedzi zaproszonych gości?
Może nie do końca rozczytujesz intencję tej imprezy. Regularnie pojawiają się tam neofaszyści europejścy, to nie jest przypadek, ostatnio byli kolesie z fuorzo nova, w tym roku były inne wynalazki. Znasz? Popierasz?
  • Odpowiedz
@utopjec:
Przez jakiś czas nawet szedłem obok tych transparentów antyaborcyjnych. Nie przeszkadzają mi one w podobny sposób, w jaki nie przeszkadza mi bycie użytkownikiem Wykopu, na którym są m.in. ludzie o skrajnie przeciwnych do mnie poglądach. I tutaj znów: nazwij mnie hipokrytą, ale przeważnie niechętnie bym szedł w jakimś proteście, na którym by powiewały flagi UE, tęczowe, itp. Po prostu nie traktuję swojego udziału w MN jako manifestacji poparcia dla
  • Odpowiedz