Wpis z mikrobloga

Wziąłbym udział w Marszu Niepodległości - ale po prostu nie czuję się zaproszony na tą "imprezę". Bo jeżeli popierasz integrację państw UE, jesteś niewierzącym, gejem, czarnym lub masz nawet i centrowe poglądy - to po prostu organizatorzy Ciebie tam nie chcą. Oni nawet się z tym nie kryją że Marsz Niepodległości jest tylko dla pewnej grupy Polaków - można to jasno wyczytać np. na ich profilu na Facebooku.
  • Odpowiedz
@_komentator_: A czy Polsce ktoś kazał wchodzić do UE? Polska jest suwerennym krajem, czyli jest krajem wolny. Sama chciała do UE wejść i wiedziała że za pewne zyski będzie musiała mieć też pewne obowiązki.
Jako wolny człowiek możesz wziąć kredyt, ale też nie musisz. Ale jak go weźmiesz to musisz go spłacić. Wolność i suwerenność to nie tylko robienie co się chce, ale również branie odpowiedzialności za konsekwencje jakie wynikają
  • Odpowiedz
@Danieloss: ale mieszasz dwie rzeczy. Dziś świętujemy niepodległość, a ty chcesz aby tę niepodległość oddać w ręce władz UE. Cały twój wywód jest nie na temat. Jeszcze raz, albo niepodległość albo zrzeczenie się niepodległości na rzecz UE. Ty wybierasz to drugie i dziwisz się, że nie czujesz wspólnoty z ludźmi, którzy wybierają pierwsze.
  • Odpowiedz
@_komentator_: A to nie można być za byciem w UE i świętować Niepodległość? Nie wiem czy wiesz ale władza UE to władza wszystkich krajów UE, czyli też Polski. W Europarlamencie zasiadają Polscy politycy. Mówię tylko o tym, że wystarczy mieć inne poglądy i wartości a nie jesteś zaproszony na Marsz Niepodległości, co jest trochę paradoksem bo 11 Listopada powinien łączyć Polaków a nie ich dzielić.
  • Odpowiedz
Nie chciałbym Wam psuć wizji świata, ale na dzisiejszy marsz w Warszawie pojechał brat mojej żony ze swoim czarnoskórym synem. Zakład, że włos im z głowy nie spadnie?


@ha_nincs_a_lo: jak się czuł czarnoskóry syn z hasłem marszu "Biała Europa braterskich narodów"? Czy za młody jeszcze, by zrozumieć, że może #!$%@?ć z Polski? XD
  • Odpowiedz
Poznańscy Obywatele vs nazi bandyci 1:0 :)

I taka refleksja, jakim trzeba być idiotą żeby maszerować z polską flagą i stylizowaną na powstańczą opaską na ręku w jednej kolumnie z faszystowskimi gnojami z ONR i MW oraz faszystami z Włoch Słowacji Szwecji.
Ludzie którzy nie widzą takiej dramatycznej sprzeczności są albo głupi albo ślepi
  • Odpowiedz