Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam tylko 24 lata, ale tak naprawdę wybrałem już mój ostatni krawat. To ten, który będę nosił na moim pogrzebie za kilka miesięcy.
Diagnoza raka pojawiła się zbyt późno, by dać mi choć odrobinę nadziei na długie życie, ale zdałem sobie sprawę, że najważniejszą rzeczą w śmierci jest zapewnienie, że opuścisz ten świat trochę lepiej niż przed twoją obecnością. Sposób, w jaki przeżyłem moje dotychczasowe życie, moje istnienie, a dokładniej jego utrata, nie będzie miał znaczenia, ponieważ żyłem bez żadnego wpływu na nie.

Wcześniej tak wiele rzeczy zajmowało mój umysł. Kiedy dowiedziałem się, ile czasu mi zostało, stało się jasne, co jest naprawdę ważne. Piszę do was z egoistycznych powodów. Chcę nadać sens mojemu życiu, dzieląc się z wami tym, co zrealizowałem:Wcześniej tak wiele rzeczy zajmowało mój umysł. Kiedy dowiedziałem się, ile czasu mi zostało, stało się jasne, co jest naprawdę ważne. Piszę do was z egoistycznych powodów. Chcę nadać sens mojemu życiu, dzieląc się z wami tym, co zrealizowałem:

- Nie marnuj czasu na pracę, której nie lubisz. Jest oczywiste, że nie możesz osiągnąć sukcesu w czymś, co ci się nie podoba. Cierpliwość, pasja i poświęcenie przychodzą łatwo tylko wtedy, gdy kochasz to, co robisz.

- Głupotą jest bać się opinii innych. Strach osłabia cię i paraliżuje. Jeśli na to pozwolisz, może się ona z każdym dniem stawać coraz gorsza, dopóki nic z ciebie nie pozostanie, a jedynie twoja skorupa. Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu i idź z nim. Niektórzy ludzie mogą nazywać cię szalonym, ale niektórzy mogą nawet myśleć, że jesteś legendą.

- Przejmij kontrolę nad swoim życiem Weź pełną odpowiedzialność za rzeczy, które ci się przytrafiają. Ogranicz złe nawyki i staraj się prowadzić zdrowsze życie. Znajdź sport, który cię uszczęśliwi. Przede wszystkim nie zwlekaj. Niech twoje życie będzie kształtowane decyzjami, które podjąłeś, a nie tymi, których nie zrobiłeś.

- Doceń ludzi wokół Ciebie Twoi przyjaciele i krewni zawsze będą nieskończonym źródłem siły i miłości. Dlatego nie powinieneś brać ich za pewnik.

Trudno mi w pełni wyrazić swoje uczucia co do znaczenia tych prostych realizacji, ale mam nadzieję, że posłuchacie kogoś, kto doświadczył, jak cenny jest czas.Dbamy tak bardzo o zdrowie i integralność naszego ciała, że aż do śmierci, nie zauważamy, że ciało to nic innego jak pudełko - paczka do dostarczania naszej osobowości, myśli, wierzeń i intencji do tego świata. Jeśli w tym pudełku nie ma nic, co mogłoby zmienić świat, to nie ma znaczenia, czy zniknie. Wierzę, że wszyscy mamy potencjał, ale potrzeba też wiele odwagi, by to zrealizować. Możesz płynąć przez życie stworzone przez okoliczności, brakujące dzień po dniu, godzina po godzinie. Lub możesz walczyć o to, w co wierzysz i pisać wspaniałą historię swojego życia. Mam nadzieję, że dokonasz właściwego wyboru.
Pozostaw znak w tym świecie. Miejcie sensowne życie, bez względu na to, jakie ma ono dla was znaczenie. Idź w tym kierunku. Miejsce, z którego wyjeżdżamy, to piękny plac zabaw, na którym wszystko jest możliwe. Jednak nie jesteśmy tu na zawsze. Nasze życie jest krótką iskrą w tej pięknej, małej planecie, która leci z niewiarygodną prędkością do nieskończonej ciemności nieznanego wszechświata. Ciesz się swoim czasem tutaj z pasją. Spraw, żeby to było interesujące. Niech to się liczy!

#rakcontent #feels #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: NowyJa
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam tylko 24 lata, ale tak naprawdę...

źródło: comment_gSn8yjIXrpG7699pUsZQoF2ZiX3VwAbX.jpg

Pobierz
  • 57
Nie marnuj czasu na pracę, której nie lubisz. Jest oczywiste, że nie możesz osiągnąć sukcesu w czymś, co ci się nie podoba. Cierpliwość, pasja i poświęcenie przychodzą łatwo tylko wtedy, gdy kochasz to, co robisz.


Masz rację, już dziś rzucam pracę w Biedronce i wysyłam cv na kosmonautę.