Wpis z mikrobloga

Hej mirko, ile zarabiacie w Polsce jako projektant (branża budowlana)/ inżynier budowy? Nie chcę pytać znajomych bezpośrednio, bo widzę, że ludzie jednak niechętnie o pieniądzach mówią, zresztą mam może kontakt z 2,3 osobami ze studiów i to z tego nie wszystkie pracują bezpośrednio w branży więc grupa badawcza nie byłaby zbyt reprezentatywna ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja obecnie #uk #londyn ale nie wiem czy kiedyś nie chciałbym wrócić do Polski. Tym co odstrasza mnie w Londynie to kosmiczne ceny nieruchomości i ceny za szkoły/przedszkola. Jeśli nie Polska i nie UK to może zacząłbym obczajać Niemcy albo inne opcje. Na razie jednak chciałbym się dowiedzieć czego w Polsce można oczekiwać.

#budownictwo #autocad #praca
  • 22
@adriano30: Nie tylko, ale poza Londynem podobają mi się małe miasta jak Cambridge, Oxford, Canterbury a tam z rynkiem może być średnio domyślam się.

Większe miasta typu Leeds, Birningham, Newcastle nie przemawiają do mnie jakoś...
@black-wolf projektant a inżynier budowy to spora różnica, różnica uprawnień.
Bardziej pasowałby para
asystent projektanta / inżynier budowy
Projektant / kierownik budowy
@l0h-s: hmmm, faktycznie

ale, jedne i drugie mnie interesują tak naprawdę
Nawet jeśli ktoś jest asystentem to też chce wiedzieć jakie są perspektywy w ramach wzrostu doświadczenia.
@black-wolf ja Ci niestety nie pomogę, bo robię trochę inne rzeczy w ramach budowlanki i moje zarobki nie będą miarodajne.
Teraz rynek chłonie inżynierów i asystentów i stawki są trochę lepsze, ale zastanawiam się co będzie za kilka lat jak się kasa z UE skończy
@black-wolf: to moze Bristol? Nie tak duze jak Bgham a tez nie za male. Sa tez mniejsze miejscowosci jak Gloucester czy Cheltenham i tam tez robota sie znajdzie choc wiadomo ciekawiej w wiekszych miejscowosciach z robota. W branzy budowlanej masz Britannia Construction w Cheltenham np, w Bristol czy Swindon Beard Construction. Popatrz na firmy jak Wilmott Dixon, ISG, BAM i podobne, mnostwo biur rozsianych po calym kraju rowniez w mniejszych miejscowosciach