Wpis z mikrobloga

Kurde Mireczki... od dobrych 5 lat widuję co tydzień-dwa pewnego Pana, zawsze jest na meczu Pogoni, zawsze na tym samym sektorze, w tym samym rzędzie i na tym samym krzesełku...
Pewnie jest tam dłużej niż dopiero od 5 lat, jednak ja dopiero od tego czasu siedzę obok niego.
I tak co dwa tygodnie od paru tych lat się widujemy, jednak nigdy nie zamieniliśmy słowa, ten Pan ma około 70 lat, widać jak żyje tą drużyną, nadal potrafi podskoczyć po zdobyciu bramki przez Pogoń, nadal żywiołowo reaguje na sytuacje na boisku.

Na poprzednim meczu postanowiłem się do niego odezwać, ucieszył się jak dziecko, przez cały mecz opowiadał historię Pogoni, o to jak z kumplami chodził na mecze, a teraz kumple już nie chodzą, bo nie żyją... mówi, że już do końca swoich dni pozostanie na tym miejscu i cieszy się, że w końcu ktoś się do niego odezwał. Na wczorajszym meczu z Legią znów usiadłem obok tego Pana, przyniósł zdjęcia swoich dzieci, bo wiedział, że ja tam będę i on ma lepsze samopoczucie jak z kimś porozmawia, powiedział, że mieszka sam, jest emerytem i brakuje mu zwykłej rozmowy. Po meczu chciał mi oddać swój szalik z lat 90tych, ale kazałem mu go sobie zostawić. Powiedział, że chciałby jeszcze kiedyś zobaczyć Pogoń poza Szczecinem na jakimś wyjeździe i tak sobie myślę...może zafundowałbym temu Panu bilet na jakąś wyjazdową spokojną masówke typu Poznań? Pan nie jest żadnym alkoholikiem, ani menelem, a czuje, że mógłbym spełnić jedno z jego obecnych marzeń, co o tym sądzicie?

#szczecin #pogonszczecin #feels #mecz #pilkanozna #ekstraklasa #niebieskiepaski #pomoc
  • 98
Poznań ci raczej odradzam, my z Waszą Pogonią to się nie lubimy, burdelu nie ma bo to już nie te czasy ale przyjemnie nie mielibyście, weź go raczej na mecz z Legią do Warszawy
czemu tak późno


@mimryzmamrami: pesele się na bilecie nie zgadzały czy coś tam ( ͡ ͜ʖ ͡)
Na luziku była rodzinna atmosfera. Fajnie to wygląda. Ostatni raz byłem u Was 15 marca 2009 i śpiewałem "nigdy nie spadnie". teraz ktoś tam wypadł i mnie namówili po latach nieaktywności.
@portowiec Zgłoś się też na twitter do Wojtka Terpiłowskiego. Spoko koleś i pomoże.
@nn1upl co Ty gadasz?
@dondon Pogoń nie ma zgód. Niestety ze Szczecina jest wszędzie daleko(oprócz Poznania) a dalsze wyjazdy charakteryzują sie tym że cos może sie na nich stać.
@Portowiec: Szanuję jak #!$%@?.
Aż chętnie wymieniłbym się szalikiem z Tobą podczas meczu w Poznaniu, bo naprawdę ogromny szacunek Ci się należy.
No i mam nadzieję, że sympatyczny kolega sympatycznego redaktora z zakolami zrobi świetny reportaż z miasta nowego zgodowicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Portowiec
Historia fajna ale trochę smuci a trochę śmieszy mnie fakt, że dziadek nie może bezpiecznie pojechać do innego miasta na mecz swojej drużyny bo mu ktoś kręgosłup przetrąci za noszenie nie tego szalika xD. Ja #!$%@?ę, to jest dla mnie takie surrealistyczne.
@tomojedrugiekonto: dokładnie sam tez sporo zwiedziłem i o dziwo dla mnie bezpieczniej zabrać pana na sektor gości w Poznaniu gdzie jest bardzo mała szansa na jakiś incydent niż do Warszawy gdzie w końcu może być różnie, już po ostatnich spotkaniach można było usłyszeć bluzgi na siebie a takie Zagłębie czy Radomiak mogą tylko czekać na zbłąkanych Portowców którzy idą w miasto samopas bo kiedyś była zgoda