Wpis z mikrobloga

  • 904
Karetka mnie odwiozła do domu.

Na zajęciach zrobiło mi się mega słabo, niedobrze, ledwo siedziałam, brzuch mnie bolał (miesiączka), ale najgorsze że zaczęły mi drętwieć ręce i nogi. Zawołałam prowadzącego bo spanikowałam, wziął mnie do portiera i zadzwonili po pogotowie, położyli na ziemi na kocu, nogi na fotel i czekaliśmy.
Chyba nigdy się tak nie trzęsłam, było mi tak zimno nawet pod kocem, później zwijałam się z bólu... To było naprawdę koszmarne, błagałam w myślach żeby ta karetka przyjechała jak najszybciej bo się tego drętwienia rąk przestraszyłam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przyjechali po chyba 15 minutach albo dłużej, nie wiem nawet... Ciśnienie w normie, wszystko niby ok, dali mi dożylnie ketonal, przy okazji jeszcze tam zwymiotowałam.
Ratowniczka mi powiedziała że to pewnie z nerwów... Zaproponowali że odwiozą mnie do domu bo to niedaleko i że mam się cieszyć bo rzadko to robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szanuje #ratownictwo. Bardzo fajni ludzie, kierowca przypadkiem sygnał włączył bo mu się pomyliło, na co babka że uuu, dyskoteka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem mnie zapytała "Jak sie czujesz?" a gość z przodu "A dobrze, dzięki" XD

Leże w łóżku i odpoczywam, do teraz nie wiem co się #!$%@?ło, nigdy nie miałam takiej akcji. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zdrowie #studbaza #truestory
  • 163
@Sanski nie zazdroszczę, miałam tak co miesiąc przez x lat więc wiem jak to jest. W przychodni już nawet wiedzieli mniej więcej kiedy przyjadę a jak kiedyś byłam na pobieraniu krwi to z automatu pielęgniarka chciała mi dać zastrzyki xD
@consummatumest zazwyczaj to drugi dzień był koszmarny, ale byłam w stanie normalnie funkcjonować, teraz to nie mogłam siedzieć bo myślałam że zaraz zejdę z fotela. :/
No na pewno powiem, muszę sie do porządnego wybrać bo poprzednia ginekolog u której byłam to miała tak #!$%@?, ze szkoda gadac. Bardzo niemiła była.
@vkzk wspolczuje maks. Ja bym nie wyrobila psychicznie mając coś takiego co miesiąc
@Sanski miałem tak tydzień po obronie inżyniera. Opisaliśmy wszytsko z rodzinką, zaczęły mi się treść ręce, nie myślałem tylko poleciał do auta i na pogotowie sam pojechałem - wypiłem 3 kieliszki bo się źle czułem a na pogotowie miałem 2km. Nogi tak się trzesly że nie mogłem autem, ruszyć. Ciśnienie na pogotowiu 200/90, tydzień picia melisy przed snem i odstawienie kawy pomogło I już nie wróciło. Nie polecam. Podobno nerwy tak wychodzą
@Sanski co zrobić, kilku lekarzy mi nie wierzyło, kilku powiedziało że wymyślam i chce wymusić hormony żeby bogwiecorobic ;) nawet nauczyciele byli już przyzwyczajeni, że jak robię się zielona to muszę lecieć na zastrzyki a jak akurat byłam w domu to albo lekarz przyjeżdżał albo jak dałam radę to jechalam do przychodni. Nic fajnego w każdym razie :D
@Sanski ostatnio dostałem trzy leki przeciwbólowe w tyłek, w tym ketonal. Ledwo utrzymałem pawia, ale warto było, bo ból mocno zelżał już po 2 minutach.

Drętwienie rąk czy nóg przy dużym bólu to normalne, co nie znaczy, że przyjemne i nie należy się tym przejmować. Należy, ale tylko trochę () Oby więcej nie wróciło! ()
@Sanski: Mieli z ciebie beke w karetce. A teraz hipotetyczna sytuacja - jedna karetka pojechała na zgłoszenie do ciebie, więc została zajęta. A ktoś kto potrzebuje tej pomocy i liczy się każda minuta musi teraz czekać.
To nie był twój pierwszy okres i nie masz 13 lat. Jesteś dorosłą osobą i skoro byłaś w stanie założyć sobie podpaskę, to trzeba było też pomyślec o lekach przeciwbólowych.
To właśnie ten typ sytuacji
@alicjaxoxo: No i zbadać, ale o tym już widać nie doczytałaś.
Równie dobrze możesz się przyczepić do tego, że nie wypiła dzisiaj po wstaniu szklanki wody i to na pewno dlatego, bo o tym nie napisała.

Nie wszystko jest zero-jedynkowe. Spotykałem się kiedyś z dziewczyną, która zawsze "panowała" nad miesiączką, brała leki odpowiednio wcześniej i było okej. Raz jednak stało się tak, że pomimo identycznego przebiegu zdarzeń wylądowała w szpitalu (zabrana
@Zborro nie jestem kumata chyba, o co chodzi? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@SmutnyStulejarz możesz coś więcej o tym powiedzieć? Często mam tak że mi np bardzo mocno bije serce jakoś tak dziwnie, ale sprawdzałam sobie tętno to niby było normalne. Chyba że to nie ma z zastawkami nic wspólnego, nie znam się na tym kompletnie.

@alicjaxoxo ja #!$%@?ę, zawsze musi sie znaleźć taka wredna baba jak ty. Wyobraź
@Sanski: Mieli z ciebie beke w karetce. A teraz hipotetyczna sytuacja - jedna karetka pojechała na zgłoszenie do ciebie, więc została zajęta. A ktoś kto potrzebuje tej pomocy i liczy się każda minuta musi teraz czekać.

To nie był twój pierwszy okres i nie masz 13 lat. Jesteś dorosłą osobą i skoro byłaś w stanie założyć sobie podpaskę, to trzeba było też pomyślec o lekach przeciwbólowych.
To właśnie ten typ sytuacji