Wpis z mikrobloga

Ej, mirki, spasłam się niemożebnie i wyglądam jak dorodna maciora.

Czy na początek wystarczy odstawienie słodyczy, przekąsek, fastfoodów i słodkich napojów? Dodatkowo chcę pilnować jakiejś regularnosci posiłków, żeby nie wpieprzac na okrągło. I chcę dołożyć jakiś umiarkowany ruch (spacery, ćwiczenia przed monitorem z YT).

Czy to jest ok na początek? Dodam że mam do zrzucenia ze 25kg, nie domagają mi kolana i bieganie odpada.

#przestanbycgrubasem #mikrokoksy #pomocy ##!$%@?
  • 55
@nicari: Nie baw się w odstawianie tego "złego", bo znając życie zastąpisz to czymś innym, co wyda się dobre i nieszkodliwe, a równie dobrze może nabijać kalorie. Przejdź od razu do wyliczenia odpowiedniej kaloryki i tego się trzymaj. Tak będzie najrozsądniej. Nie słuchaj tych co piszą "nie jedz po 18, odstaw słodkie i chleb, jedz dużo warzyw... itp" Może to przyniesie efekty, ale nie będziesz świadoma tego ile spożywasz kalorii. Zrób
@n_rostova: uwierz mi, że 4przystanki tramwajem do i z pracy + codzienna aktywność to nie wyjdzie 10km :D.
20minut, przy tempie 6km/h - wychodzi, że zrobi 4km i max 1km "codziennej aktywności" chociaż wątpię :D. 10km owszem to nie jest dużo, ale jak ktoś ma problemy z kolanami i jego aktywność fizyczna była mocno ograniczona to robi się problem :p.
@Ravciu: spoko, aż tak to tego nie liczyłem - ja po prostu zamiast jeździć gdzieś co mam w promieniu do 20-30min z buta to idę tam pieszo załatwiam sprawy i wracam, codziennie mi wychodzi 10-12km bo to liczę. Każdy może sobie to jakoś indywidualnie ustalić w zależności od potrzeb i stanu ale generalnie chodzenie to najmniej obciążające cardio, więc jak nie zwiększenie liczby spacerów i robionych kroków to nie wiem co
@n_rostova: nie no, akurat spacerki to bardzo dobry pomysł, ale jak wcześniej prowadziła "osiadły" tryb życia, to przy 10km dziennie jej organizm wysiądzie tak jak przy bieganiu, dlatego stopniowo powinna wydłużać sobie czas tych spacerków i będzie dobrze :D, generalnie to każdy ruch jest wskazany, nawet jakby miała zumbe (powoli, uważajac na kolana) w domu sobie odstawiać to i tak zawsze na + ogromny wyjdzie :>
@bitcoholic Nie proponuj nikomu kto nie ma pojęcia o diecie takiego żywienia. Bardzo łatwo na if sprawić, że później będziemy się objadać bez opamiętania nawet gdy z niego zejdziemy. Tu trzeba sporo dyscypliny
LCHF


@przesympatyczny_pan: ta dieta, jak każda inna opiera się na ograniczaniu kalorii. to nie jest magiczna metoda. wszystko zadziała jeśli będzie mniej pożywienia

Jak większość energii zaczniesz przyjmować z tłuszczy stanie się automatycznie. Takie mamy mądre organizmy.


@przesympatyczny_pan: domyślam się o co chodzi pomimo iż zjadło Ci chyba kilka wyrazów. I nie, nie jest to prawda. Taki mechanizm nie istnieje. Tłuszcz jest wykorzystywany tylko jeśli brakuje energii. Robimy to deficytem
Gdzie pisałem że to magiczna metoda?


@przesympatyczny_pan: może nie wprost, ale większość ludzi jak zobaczy LCHF i potem o tym poczyta to będzie miało zaburzony pogląd na to co faktycznie działa a co nie. Jestem na to przewrażliwiony bo moda na LCHF zaczyna chyba wracać.

Istnieje mechanizm adaptacji do trawienia tłuszczy


@przesympatyczny_pan: Nie mówię, że nie istnieje mechanizm. Mówię, że to co jemy nie ma wpływu na to czego jest
@nicari co do pływania, to obczaj sobie kombinezony pływackie, mają nogawki które kończą się przed kolanem i są jednoczęściowe, więc brzuch, pośladki i uda są zakryte, ja komfortowo się czułam w takim jak miałam basen na studiach (a też mam.spora nadwagę)
@nicari: Na pewno odstaw słodycze, napoje itd ale uważaj na etykiety,z doświadczenia wiem, ze większość produktów ma teraz sporo cukru. Nie baw sie w żadne dziwne diety, najważniejsze żebyś jadla zdrowo. Fajnie przyjąć taka zasadę ze polowa posilku to warzywa, 1/4weglowodany i 1/4bialko. Dieta low carb faktycznie jest skuteczna ale jako sposób na życie, chociaz to tez nie do konca bo możesz nabawić sie przez to problemów z tarczyca. Jesli chcesz