Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, chciałem się pochwalić, że po 6 miesiącach ciężkiej nauki od zera dołączam do grona wykopków którzy dostali pierwszą pracę jako programista ;-)
Na początku tego roku zainspirował mnie pewien mirek tutaj, który podajże po 3 miesiącach dostał pierwszą pracę jako programista. Byłem akurat na zakręcie drogi życiowej i zawodowej (dotychczasowej pracy miałem dość, zmuszony byłem do pewnych inwestycji których nie chciałem ponosić w poprzedniej branży). Podjąłem decyzję, chcę zostać programistą. Jako że byłem kompletnie zielony wybrałem się na bootcamp. Nie żałuję, dużo się nauczyłem (podstaw), ale wszystkich chce przestrzec że taki boocamp to tylko wstęp do właściwej nauki i nie wierzcie w bajki że po kursie rynek pracy stoi przed wami otworem. Po kursie ostry reżim. Zero wakacji, zero weekendów - tylko dotychczasowa praca na pół gwizdka i nauka, nauka, nauka...
Od sierpnia pierwsze rekrutacje i dalszy rozwój. No i w końcu się udało, w przyszłym tygodniu zaczynam.
Pisze tego posta bo może kogoś to zainspiruje tak jak mnie inny wykopek. To jest możliwe tylko trzeba podejść do tego na poważnie, włożyć bardzo, bardzo dużo czasu i wysiłku (umysłowego), no i oczywiście polubić programowanie ;-)
Pozdrawiam i życzcie mi powodzenia bo bardzo się denerwuje. Następny etap to #programista15k :-)
#programowanie #naukaprogramowania #java
  • 91
  • Odpowiedz
Daj linka do githuba jeżeli się nie wstydzisz


@Migrena: Niestety moją wadą jest zaangażowanie w polityka na wykopie. Za dużo tam świrów, nie chcę się ujawniać. Nawet zastanawiałem się czy nie zrobić osobnego konta pod tagi związane z programowaniem ale boję się o posądzenie o multikonto. ;-)
  • Odpowiedz
@fefler: nie ma, najwyżej go na rozmowie poproszą o przesłanie jakiegoś kodu. Teraz i tak wiele firm wysyła testy np. na codility, żeby nie tracić czasu na beznadziejne przypadki. W dodatku na takie codility popatrzy dział HR, zobaczy jakiś mierny wynik i nikt nie będzie nawet tego czytał.
  • Odpowiedz
repo a wiedza to zupelnie dwie rozne rzeczy, myslalem inaczej dopoki sam nie zaczalem przeprowadzac rozmow ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nadrill: Czyli gdyby było dwóch kandydatów i jeden by miał wiele projektów na Githubie, widać by było, że zna wiele bibliotek (często nieużywanych komercyjnie) itd, ale byłby średni z wiedzy Javovej, a drugi kandydat by nie miał żadnego projektu, ale by miał sporą wiedzę z Javy (typu
  • Odpowiedz
@fefler: to zalezy, bo proces rekrutacji zalezy od tego czego potrzebuje team. w takim przypadku mozna wziac obie osoby. ale jesli jest potrzebna jedna osoba i mamy taka sytuacja, to oczywiscie druga osoba zostanie wybrana, zakladajac ze obie sa takie same z charakteru, oczekiwan finansowych, etc.
ale tak jak pisalem - nigdy do takiej sytuacji nie dojdzie, bo dales labolatoryjny przyklad. ale hipotetyzowac mozna.
pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Equalizer: Też się uczę javy ale niestety nie poświęcam tyle czasu co ty ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od jutra spróbuję się uczyć tak jak ty po ok. 6 godzin dziennie i mam nadzieję, że nie zwariuję xD
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: jest możliwa. Mnie zajęło to pół roku przy pracy na etat i studiach zaocznych (nie IT). Zarobki na starcie większe niż OP i szybko przyswoiłem nowe technologie docker, k8s, git, js, nodejs, laravel i php etc. Teraz to już junior full stack ()
  • Odpowiedz