Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, chciałem się pochwalić, że po 6 miesiącach ciężkiej nauki od zera dołączam do grona wykopków którzy dostali pierwszą pracę jako programista ;-)
Na początku tego roku zainspirował mnie pewien mirek tutaj, który podajże po 3 miesiącach dostał pierwszą pracę jako programista. Byłem akurat na zakręcie drogi życiowej i zawodowej (dotychczasowej pracy miałem dość, zmuszony byłem do pewnych inwestycji których nie chciałem ponosić w poprzedniej branży). Podjąłem decyzję, chcę zostać programistą. Jako że byłem kompletnie zielony wybrałem się na bootcamp. Nie żałuję, dużo się nauczyłem (podstaw), ale wszystkich chce przestrzec że taki boocamp to tylko wstęp do właściwej nauki i nie wierzcie w bajki że po kursie rynek pracy stoi przed wami otworem. Po kursie ostry reżim. Zero wakacji, zero weekendów - tylko dotychczasowa praca na pół gwizdka i nauka, nauka, nauka...
Od sierpnia pierwsze rekrutacje i dalszy rozwój. No i w końcu się udało, w przyszłym tygodniu zaczynam.
Pisze tego posta bo może kogoś to zainspiruje tak jak mnie inny wykopek. To jest możliwe tylko trzeba podejść do tego na poważnie, włożyć bardzo, bardzo dużo czasu i wysiłku (umysłowego), no i oczywiście polubić programowanie ;-)
Pozdrawiam i życzcie mi powodzenia bo bardzo się denerwuje. Następny etap to #programista15k :-)
#programowanie #naukaprogramowania #java
  • 91
  • Odpowiedz
@SynCzuraja: Nie wiem, mi pomogło zrozumieć podstawy podstaw + złapać kontakty (jesteś w grupie osob ktore jak ty sie uczą). Z drugiej strony napewno nie jest to warte tyle kasy i mozna to zrobic samemu za free lub prawie free + bajką jest że po bootkampie masz poziom juniora.
  • Odpowiedz
ile masz lat i jak u Ciebie było z matematyką?


@art212: 35 lat i matma ok (umysl ścisły nie humanista) ale żaden ze mnie matematyk. Bardziej analityczny umysł się przydaje, który akurat posiadam, nawet kiedyś pracowałem jako analityk.
  • Odpowiedz
Link do githuba to fajny dodatek, ale nikt tego nie oczekuje w 90% firm


@ortofosforan: To jak ktoś wysyła swoje CV na staż/Juniora to to czy ma projekty na Githubie czy nie (albo czy ma jakieś mało skomplikowane) nie ma żadnego wpływu na to czy zaproszą go na rozmowę rekrutacyjną?
  • Odpowiedz
@Equalizer: Z tym programowaniem to jak z marketingiem wielopoziomowym "wystarczy tylko zapłacić za kurs i naprawdę ciężko pracować żeby zarabiać 15k" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
beke z tego #!$%@? o tym że trzeba lubić programowanie


@vegaushp: Uważam że trzeba po prostu lubić to co się robi niezależnie od branży bo inaczej będzie się człowiek okrutnie męczył.
  • Odpowiedz
wystarczy tylko zapłacić za kurs


@badhunt: Następny raz powtarzam, nie trzeba iść na kurs wcale. Jak ktoś jednak pójdzie to niech traktuje tylko jako wstęp a nie "po kursie zostanę programistą" to jest bajka.
  • Odpowiedz
@ortofosforan: To jak ktoś wysyła swoje CV na staż/Juniora to to czy ma projekty na Githubie czy nie (albo czy ma jakieś mało skomplikowane) nie ma żadnego wpływu na to czy zaproszą go na rozmowę rekrutacyjną?


@fefler: ma wplyw, przeciez napisal ze to fajny dodatek, ale niewymagany. a repo a wiedza to zupelnie dwie rozne rzeczy, myslalem inaczej dopoki sam nie zaczalem przeprowadzac rozmow ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
(jedynie jakieś 20 euro za kurs z udemy)


@rex1313: No, "Complete Java Masterclass" Tima Buchalki uważam za jedyne właściwie wydane pieniądze w mojej drodze do deva i kosztowało mnie tylko bodajże 35zł. To mogę polecić na początek bez żadnego ALE. Gratki!
  • Odpowiedz