Wpis z mikrobloga

@Nuotare: autorem jest jakieś fake konto na zamkniętej gr na fb które ma ten filmik rzekomo od siostry Magdy; znaczenie słów o wezwanie Policji jest o tyle istotne, że jednoznacznie wskazuje na świadomość rezydenta i ekipy o kryminalnym charakterze tego co zaszło. Mogą się co prawda jakoś tłumaczyć, że np. Magda odwalala jakąs manianę i to z jej powodu miałaby Policja zostać wezwana, ale w takim przypadku myślę biuro podróży i
@kknnoo: dla mnie kluczwy jest powód takiego widoku Magdy zwiniętej na podłodze u progu drzwi hotelowych a wcześniej (lub póżniej) zwiniętej na łóżku - cóż to w ogole za chronologia, opiekun wpada do niej co 15 minut i strzela fotkę dla dokumentacji? Zamiast pomóc i wezwać pomoc?. Nie jadła jedzenia w pokoju, wiec na pewno prowiant jej nie zaszkodził. Po alkoholu najwiekszy menel ani nawet kloszard nie budzi się u porogu
@kknnoo: "
A to że to rzekomo nie rezydent jest nieistotne. "
To jest bardzo ISTOTNE ponieważ na początku z relacji przedstawiano (sugerowano), że to rezydent to nagrał i to on tam jest, po drugie, zawsze facet w kratę kojarzony był tam z rezydentem,tak jakby nie było tego drugiego z szarpaniny w korytarzu ,a tam to nie jest rezydent ewidentnie.Moja sugestia jest taka- tamten facet ,przy skulonej MŻ mógł być tym
@stopmanipulacji1111: to nieistotne, bo ten filmik w formie mmsu został przesłany przez rezydenta, a zatem - miał o nim wiedzę, wiedział kto na nim jest, a ludzie którzy na nim byli - robili to co robili w porozumieniu z nim. W tym sensie jest nieistotne czy jest tam rezydent czy nie, bo tak czy siak - rezydent wie kim ci ludzie są.
@Nuotare: kluczowe jest co spowodowało że Magda znalazła się w takim stanie; słowa w tle sugerują, że to 'coś' miało charakter kryminalny i że ci ludzie którzy nakręcili ten film - wiedzieli o tym
@kknnoo: Nie jest istotne czy rezydent osobiście wysłał ten filmik, mógł to zrobić. Nie zmienia to faktu, że jest tam facet w koszuli w kratę, który ,jak się teraz może okazać (jeśli potwierdzi się nagranie), relacjonował komuś stan MŻ i to, co doprowadziło ją do takiego stanu. Ten człowiek został przedstawiony w tv jako pracownik. Nie jest to rezydent, ale może być pracownikiem z każdym obywatelstwem, nawet polskim....jednak wg mnie ,ma
@stopmanipulacji1111: zgadza sie, ustalenie tożsamości tych osób jest ważne, zmierzalem do tego, ze kimkolwiek sa, rezydent musi wiedziec, a zatem jego pracodawca biuro podróży powinno pomoc wyegzekwować wydobycie od niego tej wiedzy, w tym kontekście jest nieistotne, czy na tym nagraniu jest rezydent czy go nie ma
@kknnoo: Nie tych osób, a tego człowieka....
Wszystkich się nie sprawdzi, bo brak dobrej woli ze strony Egiptu i właściciela hotelu, ale facet, który nie wygląda na Araba to już może być inna historia.Nie to, czy jest rezydent czy go nie ma jest istotne dla tego nagrania, chociaż również (bo kluczowe jest kto prowadzi tę rozmowę telefoniczną), ale kto jest oprócz niego. Wracam więc do faceta w kratę. To on relacjonuje
@Nuotare: szukam zdjęcia, bo mam tylko z nagrania...
Tyle wersja oficjalna:"28 kwietnia 2017 roku - piątek

Do rodziców Magdy dociera niepokojące nagranie, na którym dziewczyna leży w progu pokoju hotelowego. Przy niej widoczna jest postać, ubrana w czarne męskie buty, takież spodnie i białą koszulę w granatową kratę. W piątek rezydent zawiózł Magdę do najbliższego szpitala w Port Ghalib. Według informacji przekazanych przez biuro podróży, lekarze mieli odmówić jej przyjęcia uzasadniając,
@stopmanipulacji1111: TYCH osób, bo wyraźnie są tam DWIE osoby, dajesz sobie narzucić wkręt z 'gościem w koszuli' nie bacząc na pozostałych. Na jakiej podstawie? A skąd pewność że to nie celowa, fałszywa wrzutka? Skąd wiadomo kto rozmawiał w tle z kapitanem khaledem? Otóż nie wiadomo. Nie dojdziemy kim jest gość w koszuli - rezydent to wie, a to czy jest na tym nagraniu jest mało istotne - istotne że wie kim
@kknnoo: Nie zgadzam się z tym tokiem myślenia od samego początku.Kwestia faceta w koszuli nurtuje mnie od dawna i to nie za sprawą Messershmidta .Dziwi mnie to, że tak bardzo chcesz go wepchnąć do wspólnego wora oprawców, gdy widać jego szczególną rolę.Dlaczego nie dojdziemy, a może właśnie dojdziemy...Nie daję się żadnym wkrętom, bo ja wcześniej tu wrzucałam posty na ten temat, ale wtedy nie było nic o dźwięku z tamtego nagrania
@Nuotare: To trudne stworzyć jedną spójną wersję ,gdy sprzeczne zeznania, każdy wywiad nieco inny, prasa modyfikowała treść i też są widoczne zmiany w artykułach. Każdy wątek musiałby być opisany ze wszystkimi wariantami dostępnymi w mediach...masakra.
@stopmanipulacji1111:

Ta osoba rozmawia z MŻ, prowokuje ją gestami (widać na filmie), raczej zna polski, dlatego jest następną po rezydencie kluczową personą (a może nawet ważniejszą) i nie wykluczone, że bardzo dobrym znajomym ekipy z Wrocławia.


To że mówi po polsku - zakładamy, bo tak to wygląda z nagrań ze szpitala, zgadzam się, ale pewności nie ma. Gość mógł być arabem i coś tylko przeklinać po polsku wrednie chcąc ją rozjuszyć?