Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam takie szybkie pytanie jako 100% mieszczuch.

Czy dojazd do pracy 46 km to już za dużo?

Znalazłem ciekawą (po prostu tanią, nie oszukujmy się) ofertę sprzedaży domu, od dawna marzę o wyprowadzce z miasta jednak ceny dobijają. Ze znalezionej lokalizacji czas dojazdu google pokazuje od 50 min do godziny. Wioska znajduje jeszcze za Proszowicami.

Obawiam się czy nie będę tego żałować.

#budujzwykopem #krakow #nieruchomosci
#dom

Jaki dojazd do pracy jest dla Ciebie akceptowalny?

  • do 10 km 36.2% (415)
  • do 20 km 32.1% (368)
  • do 30 km 15.3% (175)
  • do 40 km 5.8% (67)
  • 50 km i więcej 10.6% (121)

Oddanych głosów: 1146

  • 75
@tsstolik: Zależy gdzie pracujesz :) Dojazd od Proszowic do Krakowa nie jest taki zły, korki się raczej nie zdarzają, a droga jest dobra (od Kocmyrzowa dwupasmowa). Jeśli pracujesz blisko Huty, to te 40 km zrobisz w jakieś 30-40 minut, czyli tyle ile byś jechał tramwajem z Huty na Ruczaj (albo i krócej). Jak masz pracę gdzieś na Ruczaju, albo od drugiej strony Krakowa, to już wygląda gorzej, bo trzeba przebijać się
Znalazłem ciekawą (po prostu tanią, nie oszukujmy się) ofertę sprzedaży domu, od dawna marzę o wyprowadzce z miasta jednak ceny dobijają. Ze znalezionej lokalizacji czas dojazdu google pokazuje od 50 min do godziny. Wioska znajduje jeszcze za Proszowicami.


@tsstolik: to już nie jest tylko kwestia dojazdu do pracy. Weź pod uwagę, że będziesz skazany na bycie szoferem swoich dzieci, które będą szczerze wkurzone na Ciebie za to że nawet na rower
@tsstolik: aha, co do samych Proszowic i okolic: weź pod uwagę parę istotnych elementów:
- przyszły przebieg S7 - czy np. nie odetnie Ciebie od cywilizacji, wydłużając mocno dojazd gdziekolwiek
- obecne i przyszłe trasy szybkiego (i nie tylko) ruchu - znajomy przeprowadził się niedaleko, bo do Dojazdowa, a teraz marudzi że ma wiecznie zamknięte okna bo można oszaleć od szumu generowanego przez pobliską drogę
- fakt, że jesteś na wschód
Czy dojazd do pracy 46 km to już za dużo?


@tsstolik: nie odległość a czas dojazdu... IMO do 1h jest OK... jak dobijasz do 2h przy 8h dniówce to już za długo (12h away).
@tsstolik: Odpowiem Ci jako praktyk. Od 13 lat jeżdżę 60km w jedna stronę. Zajmuje mi to około 1h. Kwestia przyzwyczajenia. Plusów jest niewiele:
- zanim dotrę z pracy do domu całe ciśnienie ze mnie schodzi. Rano mam czas żeby przemyśleć trochę spraw zawodowych (pracuje koncepcyjnie)
- mam też tą 1h (jak wracam) na wykonanie telefonów do rodziny, przyjaciół itd.
Za to z minusów:
- 1h godzina czasami się może zmienić w
@tsstolik: Ja ci powiem tak prosta kalkulacja ile czasu poświęcisz na dojazd do pracy , jesli masz super drogę to może być spoko , jak nie ożesz jechać cały czas 110km/h to powiem ci średnio :) Dużo kasy na paliwo , dużo czasu marnujesz na trasę (przez co też tracisz pieniądze) , Jeśli masz lub będziesz miał dzieci to duży wydatek i duży problem z dojazdem , jak dzieci dorosną to
@tsstolik: PRZEPROWADZKA W KARKONOSZE

2 SIERPNIA

Przeprowadzilismy sie do naszego nowego domu w Karkonoszach. Jak tu pieknie!
Drzewa wokol wygladaja tak majestatycznie. Wprost nie moge sie doczekac, kiedy pokryja sie sniegiem

4 PAZDZIERNIKA

Karkonosze sa najpiekniejszym miejscem na ziemi!!!
Wszystkie liscie zmienily kolory na tonacje pomaranczowe i czerwone
Pojechalem na przejazdzke po okolicy i zobaczylem kilka jeleni. Jakie wspaniałe i okazałe.
Jestem pewien, ze to najpiekniejsze zwierzeta na swiecie!
Tutaj jest
@tsstolik: a w jakich godzinach pracujesz i w której dzielnicy? Bo 7/8 i 16/17 to korek ciągnie się praktycznie przez całe Prusy, Wzgórza Krzesławickie prawie do Ronda Kocmyrzowskiego. Mój brat pracuje w NH i jeździ jakimiś bocznymi drogami (no tylko że on ma ok 35 km).
Proszowice i Kazimierza to są straszne zadupia, główna atrakcja to Biedronka i targ ( ͡° ͜ʖ ͡°) w obydwu masz jeszcze