Wpis z mikrobloga

To twoja opinia nie podparta żadnymi danymi naukowymi bo nie mamy wehikułu czasu żeby sprawdzić co by było gdyby.

@ediz4: Ale ja wiem.
Moja byla firma nie rozwinelaby sie w takim stopniu, o ile w ogole by przetrwala. Sorry ale oczyszczalnia czy to budowa, czy modernizacja, to sa cholernie duze kwoty. Gdyby nie dokladanie przez unie i nie nadzorowanie budzetu (tak kontrole ludzi odpowiedzialnych za te doplaty to byla norma), to
@Krul_prawakow tak geniuszu, ale sytuacja z roku na rok się poprawiała, bo tak działa rozwój gospodarczy, który do momentu dorwania się katosocjaluchów z AWS miał się całkiem dobrze. W każdym razie - jak ktoś nie rozumie, że normalnie zarządzany kraj po prostu rozwija się z roku na rok, to potem dochodzą takie idiotyczne bajania, jak to UE wyciągnęła Polskę z biedy, kiedy Polska się z niej konsekwentnie wygrzebywała zanim jeszcze wstąpiła do
@PabloFBK: Hahaha. Tak to byłem ja. Możesz mi powiedzieć czy takie inwestycje w jakikolwiek sposób popychają nasz kraj do przodu? - bo według mnie nie. Inwestycja która nie przynosi zwrotu jest bezużyteczna. A sadzić drzewka to można jak jest nadwyżka w budżecie miasta. Zajrzyj sobie na piramidę Masłowa i zrozum co jest dla ludzi najważniejsze na początku.
P.S
UE nic za darmo nie robi. Za kilka/ kilkanaście lat będziesz to zwracał
@ediz4: nie, ale inwestowalaby znacznie wolniej, w mniejszym stopniu + sporo przetargow byloby ustawionych pod krewnych i znajomych. Tutaj wydatki z funduszu EU byly kontrolowane skrupulatnie, na tyle ze moja firma skarzyla sie na uporczywe kontrole.
W przypadku kraju rozwijajacego sie dynamika zmian ma spore znaczenie.
No i pamietaj o branzy ktora opisuje, im szybciej przestaniemy wpuszczac syf do rzek i jezior, tym lepiej dla nas wszystkich.
Zdecydowanie wolalbym mieszkac w
@PurpleHaze:

sporo przetargow byloby ustawionych pod krewnych i znajomych...

No z tym bym się kłócił. Nie wiem czy czasem nie jest odwrotnie - vide szkolenia w PUP-ach z zawyżonymi kwotami organizowane przez szwagrów, ciocie czy wujków.

Zdecydowanie wolalbym mieszkac w regionie, ktory ma postawiona oczyszczalnie w 2006 roku z pieniedzy EU, niz w takim gdzie nowa w calosci ze srodkow wew. powstala w 2016...

Po części z pieniędzy UE. Masz świadomość
@ediz4: wiem ze to jest na kredyt i wiem ze to trzeba bedzie zwrocic w tej czy innej formie. Ale po to sie bierze kredyt, zeby moc cos zrobic.
Ja dzieki temu ze byla tam praca i w delegacji spedzilem 3/4 roku, nauczylem sie wiecej niz gdzie indziej grzejac stolek. Dlatego moglem zmienic zawod i branze i zasilic grono (powiedzmy) specjalistow, a nie kolejke w posredniaku. I podobnie bylo z kolegami
Gospodarka dostala kopa, firmy zaczely zatrudniac, ludzie nabierali doswiadczenia i szli dalej, lub zakladali wlasne dzialanosci i firmy co w wiekszym stopniu pobudzalo rynek.


@PurpleHaze: Skąd przekonanie że to wpływ UE. Przed 2004 gospodarka się rozwijała i to nawet szybciej niż po.

I byc moze kontrowersyjnie, ale ja sie ciesze ze tyle ludzi emigrowalo z Polski. Bylo to zdrowe zarowno dla nich jak i dla tych ktorzy zostali...

No tu się
Skąd przekonanie że to wpływ UE. Przed 2004 gospodarka się rozwijała i to nawet szybciej niż po.


@ediz4: Brak pracy dla absolwentow? To dotknelo bezosrednio mnie i moich znajomych z czasow LO (wiec rozne branze). Serio jedyna osoba ktora dostala prace zaraz po studiach byl gosc po farmacji. Reszta bujala sie z gorszym badz lepszym skutkiem kilka (-nascie) miesiecy. Miasto wroclaw, czyli raczej dosc zurbanizowany i rozwijajacy sie region.
@ediz4: ale my do tej pory rozmawialismy o tym co bylo i jak wejscie do uni dalo kopa gospodarce. A nie o tym co jest obecnie.
Bo obecnie przez prywatne szkoly wyzsze, posiadanie wyzszego wyksztalcenia o niczym nie swiadczy. W dodatku rozpieprzone zawodowki i technika, powoduja brak wykwalifikowanych pracownikow fizycznych, technikow itd. Za to w pewnym momencie wszyscy szli na studia, byle co, wazne zeby mgr bylo.

Powoli ten trend sie
@ZaplutyKarzelReakcji: Skutecznie poprawiłeś mi humor, oczywiście w tym przykrym dla ciebie sensie. Ląduj na czarnej. Takie pokłady głupoty są nieuleczalne. Można bredzić coś tak horrendalnego, i jeszcze być z siebie zadowolonym. To jest coś absolutnie niewyobrażalnego.
Jak już wrócisz na ziemie z tej ostrej fazy, to może kiedyś poważnie porozmawiamy.
@Krul_prawakow Polska się z niej konsekwentnie wygrzebywała zanim jeszcze wstąpiła do UE.


@Pantokrator: tak tak, widziałem na własne oczy jak się wygrzebywała. 20% bezrobocia, królestwo lombardów i lumpeksów. Chyba żeś się z odmieńcem jaskiniowym na ślepia zamienił, jeśli tego nie widziałeś. Chyba żeś gimba wyklęta, to w ogóle nie ma o czym gadać. Ale łatwo możesz wrócić do lat 90-tych Lwów niedaleko i tak właśnie było w Polsce.
@ZaplutyKarzelReakcji: Jakich przeciwnych poglądów? Twój wpis jest tylko i wyłącznie świadectwem absolutnie dyskwalifikującej ignorancji i głupoty. Można rozprawiać na różne tematy. Można uważać, że Unia to względny sukces Europy, ale do tego potrzebne są pewne kwalifikacje. Twoje czołobitne brednie ośmieszają wielu z tych, z którymi z największą przyjemnością dyskutuję.
@Krul_prawakow nie wiem, ile masz lat, więc nie nazwę cię idiotą wprost. Ale dla każdego człowieka powyżej gdzieś tak 13 lat niebędącego idiotą, jest dość oczywistym, że w 1999 było lepiej, niż w 1995, a w 2003 lepiej, niż w 1999. Tak działa postęp. I oczywiście w 2007 było lepiej, niż w 2003. Twoje bezsensowne gaworzenie o bezrobociu to żaden argument, bo przecież nikt nie twierdzi, że wtedy było lepiej niż po
@Krul_prawakow: byliśmy 15 lat po totalnym zrujnowaniu gospodarki przez komunistów, po wprowadzeniu wolnego rynku musiał być progres, a przypisywanie go unii to jakaś niedorzeczność.
unia znacząco przykłada rękę do coraz to większego zadłużenia, uszczupla zyski z wydobycia węgla (jakby sami rządzący tego wystarczająco nie robili) i wtranżala się w polityke wewnętrzną.
ale jest fajnie bo dofinansowała ścieżki rowerowe...