Wpis z mikrobloga

@Krul_prawakow: Zarówno na Białorusi jak i w Polsce przed 2004 rokiem nie było kilka razy wyższej przestępczości niż obecnie, nie ma bezrobocia ponad 20 % i można/można było śmiało wyjeżdżać za granicę.
Związanie się umowami handlowymi to wciąż co innego jak bycie członkiem.
Weźmy jeszcze np. taką Turcję - 2 najsilniejszy militarnie członek NATO i też nie jest w UE - jak to możliwe.
AHA.
A co do kobiet puszczających
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: i tak i nie. Ja mam wrażenie, że z instytucji, która była taka jak ją opisałeś, czyli tworu mającego umacniać współpracę gospodarczą i kreować dobrobyt regionu w wymiarze ekonomicznym UE się zapędziła w inne rejony tj. społeczno-kulturowe, których próby usilnego regulowania spotykają się z ostrą krytyką wg mnie całkiem zasłużenie zresztą.
W wyniku zajmowania się właśnie problematyką inną niż gospodarczo-ekonomiczną doszło do konfliktu poglądów, w efekcie erozji UE, co
  • Odpowiedz
@dodiaska123 ja jestem dzieciakiem sprzed unii i po uni, zmieniło się sporo, szczególnie na wsiach, ale tak nie powinno być że są chodniki czy Internet, cokolwiek dzięki unii. Gdybyśmy mieli kompetentntch polityków którzy by nie defraudowali pieniędzy to było by to stawiane już dużo dawniej, ale polskim #!$%@? politykom trzeba mówić jak psu że te pieniądze idą na chodnik na wieś A żeby tego nie zdefraudowali, trzeba patrzeć na ręce ale
  • Odpowiedz
@Krul_prawakow: Bezrobocie w 2005 było jakie? A w 1999 roku jakie? Co do przestępstw to ma rację choć jakbyś spojrzał samo wstąpienie do UE niewiele zmieniło 99 rok kontra choćby 2005. Ilośc przestępstw jest związana z zamożnością społeczeństwa i ich spadek jest oczywistością. Nie ma to większego związku z UE. Większy związek ma zapewne ze stopą bezrobocia bo Białoruś jest bezpiecznym krajem.
  • Odpowiedz
@Krul_prawakow: Przecież Norwegia płaci za dostęp do wspólnego rynku. Właśnie jednym z wymagań był wolny przepływ osób i pracowników. Dlatego też nie będąc w UE otworzyli granice m.in. na naszych polskich Sebków ;-)
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji:
Art. 6 TFUE
Unia ma kompetencje do prowadzenia działań mających na celu wspieranie, koordynowanie lub uzupełnianie działań Państw Członkowskich. Do dziedzin takich działań o wymiarze europejskim należą:
a) ochrona i poprawa zdrowia ludzkiego;
b) przemysł;
  • Odpowiedz
@Atexor: Pogadaj z mamą jak było za komuny, potem jaki był syf na początku lat 90tych. Potem wyjdź na ulicę w jakimś normalnym mieście (nie mówię o Sosnowcu czy Radomiu) i porównaj.
Jak nie widzisz różnicy to ja już nie poradzę.

Oczywiście, że UE ma problemy i wymaga reformy. Ale UE gwarantuje pokój w Europie. A jak dobrze wszyscy wiemy w Europie były wojny prawie zawsze. Więc pijany Junker czy
  • Odpowiedz
Ja tam nie wiem czym charakteryzuje sie EU czy to federacja, czy jakis #!$%@? inny wynalazek. Ja jestem prosty chlopak z prostego domu wychowany po prostu i wiem tyle:
1. Jak studiowalem czyli rok 98, to podejmujac prace wakacyjna, za miesiac pracy w fabryce farb w szkodliwych warunkach dostawalem <500zl.
Kumpel ktoremu udalo sie pojechac do holandii niby ze na wakacje (slawny bilet wochenende) za miesiac pracy przywiozl tyle, ze utrzymmywal sie przez rok na studiach. Za miesiac bo go cofneli do Polski. Slyszalo sie opinie ze w UK jak ktos sie dostanie i zacznie pracowac, to mozna kokosy przywiezc. Byl to swoisty swiety graal wyjazdow.

2. Postudiach (polibuda mgr inz) szukalem pracy ponad pol roku. W koncu po sporym zalatwianiu i duzych znajomosciach i poleceniach, udalo mi sie trafic do malej firmy, ktora produkowala rzeczy dla oczyszczalni sciekow.
Byl rok 2003 ja na pierwsza wyplate dostalem 800-900zl i nie nie bylem na tazu bylem na full etacie + delegacje wszelakie.
  • Odpowiedz
I smiem watpic zeby tego rodzaju progres nastapil bez wspoludzialu EU w tym wszystkim.


@PurpleHaze: To twoja opinia nie podparta żadnymi danymi naukowymi bo nie mamy wehikułu czasu żeby sprawdzić co by było gdyby.
  • Odpowiedz
nie mamy wehikułu czasu żeby sprawdzić co by było gdyby.

@ediz4: Biorąc pod uwagę liczne wszechobecne tabliczki "współfinansowane przez UE" gdzie w większości koszty inwestycji pokrywa UE możemy sobie tylko wyobrazić co by było gdyby nie UE.

Umiesz dodawać i odejmować? To sprawdź sam chociażby tu co by było gdyby nie ue:
http://www.mapadotacji.gov.pl
I tutaj @PurpleHaze
PabloFBK - > nie mamy wehikułu czasu żeby sprawdzić co by było gdyby.
@ediz4: Biorąc...

źródło: comment_gD1o74baHbc0j5WNn12JESDqdfGCLvxU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PabloFBK: No widzę na przykładzie mojej miejscowości - postawienie skate parku, potem za kilka lat go rozebranie i za kolejne kilka następnym postawienie nowego w innym miejscu, oprócz tego uprzątnięcie kilku parków, zasadzenie drzewek, postawienie dróżki rowerowej która już się rozpada i wybudowanie dwóch boisk które są zamknięte na klucz i nikt na nich nie gra. Kasa z UE miała zerowy wpływ na mnie jako pracownika. W większości postawiono albo
  • Odpowiedz
W większości postawiono albo bezużyteczne dla mnie sprzęty albo poprawiające tylko wizualnie miasta. Do tego szacuje się że 15 % tej kasy to poszło na samo przygotowanie wniosków.


@ediz4: Ja #!$%@? to napisz reklamacje do UE że ci za darmo pod nosem sadzą drzewka, budują parki i dróżki.
Kiedyś mnie menel pod sklepem poprosił o 2zł na chleb, odmówiłem że nie dam kasy, kupiłem mu ten chleb i szczęśliwy ide
  • Odpowiedz