Wpis z mikrobloga

Elo mirki. Szukam roweru do zimowych dojazdów do pracy a w lecie do jazdy po wszystkim. Oczywiście wybór padł na #gravel. Początkowo miałem brać Author Ronin ale obecne modele mają problemy z rdzewiejącą ramą :/ Ostatecznie wybrałem Fuji JARI 1.7.
Czy w tej cenie (~5k) da się znaleźć coś lepszego?

#rower #gravel
  • 16
@Ilirian nie widzę żeby jakoś specjalnie lepszy był od ronina, którego możesz za 4 kPLN spokojnie wyrwać. Ja tam u siebie rdzy nie widzę i nie wiem czy warto dokładać tysiąca za sprzęt podobnej klasy. To chyba już lepiej szukać przecen na PlanetX np.
@dudi_: podobno rocznik 2017 ma ciemniejszy lakier żeby lepiej chronić rame przed rdzą. Natomiast ronin 2018 będzie miał zmienionego producenta stali. To wszystko jest jednak podejrzane

@anthoris troszkę mnie smuci że znane marki boją się stworzyć dobre gravele tak jak te mniejsze (np. Rondo). Planet X jak narazie wygrywa, wiesz jak jest u nich z dostawą? jak długo się czeka?
do zimowych dojazdów do pracy a w lecie do jazdy po wszystkim

Czy w tej cenie (~5k) da się znaleźć coś lepszego?


@Ilirian: Giant Anyroad 1, jeśli wizualnie się podoba, to lepszego do takiego zastosowania nie znajdziesz. Zwróć uwagę na kierownicę. :)
Planet X jak narazie wygrywa, wiesz jak jest u nich z dostawą? jak długo się czeka?


@Ilirian: około 2 tygodni od zamówienia do Holandii szedł. Przy czym lakier jest z gównolitu w Stelvio (internety mówią, że to w ogóle problem z Planet X).

Ja tam u siebie rdzy nie widzę i nie wiem czy warto dokładać tysiąca za sprzęt podobnej klasy.


@damyrade: wiesz, rama ramie nierówna. Lakier, spawanie, rurki... Ja
@the_Fam: Myślałem jeszcze nad specialized sequoia ale oba rowery nie podobają mi się wizualnie, przesiadam się z szosy i jednak "sportowa sylwetka" nadal pozostaje w moim sercu.

@trace_error: jeszcze niedawno cieszyłem się że znalazłem ronina za 3,7k a teraz podwyższyłem budżet do 6.2k (dołóż 5k i kup coś normalnego :P )

wstrzymam się z zakupem widzę że z roku na rok gravele coraz bardziej przypominają gravele. Obym tylko zdążył coś