Wpis z mikrobloga

Więcej kultury.
Podam przykład : W Anglii miałem stłuczkę , angol wyszedł z uśmiechem 'All right ?' 'It's ok ? ' Najbardziej go interesowało czy MI nic nie jest ! W ogóle go nie obchodziło co się stłukło , nawet za bardzo nie patrzył na wypadek , zadzwonił z dwa telefony spytał czy mam insurance i tyle . cały czas uśmiech gatki szmadki . Ubezpieczalnia nie robiła żadnych problemów papierologię załatwiono na miejscu , gliniarze uprzejmi wszystko na luzie można powiedzieć że się nawet w pewnym momencie zacząłem nieźle bawić .
A u nas ? Leci typ z mordą " jak jeździsz kretynie " " i co #!$%@? narobiłeś ? " "będzie 2 000 albo policja " dajcie spokój człowiek z z automatu czuje się jak #!$%@? ..
Powtarzam uczyć kultury i uprzejmości zamiast wymyślać coraz głupsze pytania na egzaminie.

#motoryzacja #oswiadczenie
  • 76
@bialapodlaska78: O mój samochód kiedyś na parkingu koło domu zahaczył tir. Gość był na tyle uczciwy, że chodził po domach i rozpytywał kogo to samochód. Jak mnie znalazł to wszystko kulturalnie spisaliśmy i każdy poszedł w swoją stronę. A równie dobrze mógł sobie odjechać i rano bym tylko zobaczył, że mam uszkodzony samochód i szukaj wiatru w polu. Więc jeszcze trochę uczciwości w narodzie jest.
@bialapodlaska78 Wszędzie się trafiają i tacy i tacy ludzie. Jakiś czas temu jechałem tymczasowym samochodem (taki zlomek do upalania - e36) i facet wjechał we mnie na skrzyżowaniu. U niego wgniecenie przy słupku A, u mnie chyba nic (nie było różnicy przy tylu wcześniejszych wgniotkach). Facet wysiadł, wiedział od razu ze to jego wina, przeprosił mnie etc. Dał mi wszystkie swoje dane, numer ubezpieczenia etc. Ja tylko powiedziałem, że u mnie to
@RRybak: miałem podobną sytuację. Wracałem rowerem z pracy - przejazd rowerowy przez dwupasmówkę w dwie strony, światła. Młody gościu skręcał vanem w prawo na zielonej strzałce. Jechałem - 15 km/h? - bardzo powoli, i będąc gdzieś na pierwszym pasie widzę jak van wjeżdza przede mnie. Z zawrotną prędkością wjechałem w niego rowerem uderzając w lusterko i przewracając się. To dość ruchliwe skrzyżowanie, sporo ludzi, godzina 16:00. Wstaję, gościu przejeżdza w prawo
@bialapodlaska78:
angielska klasa średnia jest kulturalna/uśmiechnięta/sympatyczna, ale często są to mega fałszywi ludzie, którzy zachowują się tak tylko dla pozoru bycia kulturalnymi/uśmiechniętymi/sympatycznymi. Na początku jest to ok, ale później jest to mega irytujące, wolę nieuśmiechniętych a bardziej szczerych Polaków.
@bialapodlaska78
Stluczka w De:
-Wszyscy cali, nie widziała mnie pani?
-Nie widzialam, przepraszam.
Spisanie danych z polisy, zgloszenie do ubezpieczalni, za 2 dni rzeczoznawca, po tygodniu pieniądze na koncie.

Polska,
Sprawca:
Chlopie co tak szybko jechales? Jakbyś jechal wolniej to nie wymusilbym pierszenstwa..
Policja, mandat, zglaszanie do ubezpieczalni 2 dni bo wiecznie infolinia zajeta. Z samego rana zadzwonilem i udalo sie zglosic. Po 2 tygodniach rzeczoznawca. Kilka dni dalej cisza. Kilka telefonow