Wpis z mikrobloga

Wykopki z #krwiodawstwo nie #!$%@? was to że w mediach #!$%@?ą jak to brakuję krwi jacy to nie jesteście potrzebni itp itd Kampanie za miliony zł z lewandowskim doda czy #!$%@? jacykowem. Ale jak idziesz oddać krew to mają cię tak głboko w #!$%@?, dziś np czekalem 25 min po zakwalifikowaniu na oddawanie mimo że wszystkie leżanki były wolne bo #!$%@? piździe nie chciało się kartki z kodami zanieść( przez to kolejki jak za komuny). Druga sprawa nie #!$%@? was to że obiecują gruszki na wierzbie typu "do lekarza bez kolejek" ale nikt #!$%@? nie weryfikuje czy jest to w jakikolwiek sposób przestrzegane ? Spotykasz się z odpowiedzią " ale u nas to jest kolejka i mnie pana 20litrow krwi oddane nie interesuje"(mówię o zwykłym interniście a nie jakimś rzadkim specjaliście) i nawet nie masz gdzie tego zgłosić. Nie jesteście #!$%@? że po prostu pluje się wam w twarz w mediach udając jacy to nie jesteście wspaniali ? #pck #krew #sluzbazdrowia
Ja mam oddane ponad 6l krwi i dziś postanowiłem że #!$%@? im w dupę, mam nadzieje że jak najwięcej osób mojego pokroju zrezygnuje z oddawania krwi i głośno zacznie o tym mówić bo w polsce jak w lesie.
  • 26
  • Odpowiedz
@turtelian ja mam nadzieję, że jednak nie zrezygnują ludzie, oddajesz dla kogoś a nie dla siebie. Oddawaj dalej i walcz o przywileje, upominaj się, traktuj je jako dodatek a głównym celem niech będzie to, że komuś życie ratujesz.
  • Odpowiedz
@turtelian: Również nigdy się z tym nie spotkałem. Zawsze miło, przyjemnie. Do lekarza również mnie przyjmowano szybciej (okulista) - powinienem czekać ponad 2 miesiące, czekałem 4 dni. Leki również sporo taniej - a więc i to działa. Dodatkowo bilet na mecz #pogonszczecin. ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Ja mam oddane ponad 6l krwi i dziś postanowiłem że #!$%@? im w dupę, mam nadzieje że jak najwięcej osób mojego pokroju zrezygnuje z oddawania krwi i głośno zacznie o tym mówić bo w polsce jak w lesie.


@turtelian: Myślałem, że krew oddaje się dla innych a nie dla własnych benefitów.
  • Odpowiedz
@turtelian: rzadko jestem u lekarza, ale jeśli już jestem, to korzystam z wejścia poza kolejką i nie ma z tym problemu. Uchybienia możesz jak najbardziej zgłaszać w NFZ.
I jednak w Polsce nie jest jak w lesie. Ja wiem, że mogłoby być lepiej, ale w porównaniu do innych krajów i tak mamy fajny i działający system gratyfikacji dla krwiodawców. W Nowej Zelandii dostałam tylko skromny posiłek regeneracyjny, długopis i kilka maili
  • Odpowiedz
@ethics: To niech usuną te benefity, bo co inngo jak uczciwie masz powiedziane że dostaniesz czxekolade i tyle a co innego jak ci obiecują #!$%@? muje dzikie węże a później plują w ryj.
@ptasiek2: kraków to nie takie wygwizdowo, na rzeźniczej zawsze kolejki jak #!$%@? czasem fakt sporo osób ale często #!$%@? nie chce się pójść z kodami do pokoju z leżankami.
@arturro94: a ja mam nadzieje że zrezygnują
  • Odpowiedz
@Ciero: ale ci nie obiecują #!$%@? wie czego a później plują w ryj, a w mediach płaczą olaboga nie ma krwi, potrafili do mnie przed trminem 2 m dzwonic czy bym kogos nie uratowal, zgadzalem sie ale dzis przegieli pale ja jade #!$%@? wie ile a #!$%@? sie nie chce przez korytarz przejsc
  • Odpowiedz
Spotykasz się z odpowiedzią " ale u nas to jest kolejka i mnie pana 20litrow krwi oddane nie interesuje"


@turtelian: to #!$%@? ale akurat tego z biletami to przestrzegają.
W całej Polsce z wyjątkiem Katowic jeżdżę od lat za darmo w komunikacji miejskiej.
Zatem nie opłaca Ci się teraz obrażać, bo jeszcze parę lat i też będziesz mógł jeździć za darmo.
  • Odpowiedz
@turtelian:
Być może korzystałbyś częściej jakbyś miał za darmo.
Z drugiej strony dziwi mnie nie korzystanie z komunikacji miejskiej w Krakowie, ze wszystkich miast jakie znam w Polsce akurat w Krakowie najbardziej się opłaca z niej korzystać ze względu na korki.
  • Odpowiedz
@turtelian 100% racji. Sam czesto oddaję i moi znajomi również.
Jeden kolega czeka na operację i za wczasu zapowiedziano mu aby szukał dawców którzy na jego nazwisko krew oddadzą... no #!$%@? szok bo gość ma ponad 15 litrów pełnej krwi oddanej a oni mimo to mają to w dupie i teraz będąc w szpitalu dzwoni z tym po wszystkich znajomych aby oddali na niego.
  • Odpowiedz
@turtelian: U mnie w mieście oddawać można tylko jeśli zarejestrujesz się w godzinach 7-10 i odczekasz 5h w kolejce z Januszami i maturzystami potrzebującymi L4. Za każdym razem, gdy odwiedzam rodzinne strony chodzi mi to po głowie, ale jak sobie przypomnę że musiałbym stracić pół dnia to mi przechodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz