Wpis z mikrobloga

@gwynebleid: Tu nie chodzi o to, czy jest ładny, czy też nie, tylko o to, że jest kompletnie niefunkcjonalny pod swoim pierwotnym względem - dworca PKS. I można się tutaj kłócić, czy można to było lepiej rozwiązać, czy to jest rak na tkance miejskiej, czy centrum będzie jeszcze bardziej zakorkowane, czy też nie, choć pewnie tak właśnie jest, to nie ma wątpliwości, że dojście na perony będzie teraz o wiele bardziej
@Kotwpizamie: dworce PKS to rak na tkance miejskiej. Tona przestrzeni z przeznaczeniem na asfalt i tanie szlugi. W Katowicach udało się to połączyć, dodano też dzięki temu wiele miejsc parkingowych i ogólnie podniesiono z pomocą galerii prestiż centrum - na patologie nie ma już miejsca.
I mimo, że kolejna galeria we wrocławiu to śmieszny pomysł, to będzie problem tych mniejszych - czy dominikańskiej, czy arkad czy co tam jeszcze przez ostatnie
#!$%@?, przezywacie za kazdym razem ten dworzec pks jak stonka wykopki xD
nie chce mi sie wierzyc ze #!$%@? tymi smierdzacymi busami czesciej niz raz na ruski rok. ja jechalem busem z wroclawia ostatni raz pare lat temu i tak chyba zostanie. a tak jak mysle to plus taki ze zajezdzasz pod zadaszone miejsce, jak jest dzien to jeszcze mozesz sobie pojsc na jedzenie do galerii. bedzie tez czysciej i mniej meneli
@Kotwpizamie: nie wiem czy ty jeszcze człowieku pamiętasz, jak funkcjonował ten dworzec PKS, więc ci przypomnę. Autobusy podjeżdzały 10 minut przed odjazdem na peron. Połowa dworca to był obrzydliwy parking dla autousów. Kolejne 25% zajmował ohydny blaszany budynek, w którym swoje gniazdo miała chyba największa patologia w tym mieście. Pozostałe 25% stanowiły perony, pamiętające jeszcze Stalina (to akurat przesadzam, ale coś w tym jest). Perony były wyposażone w rozwalone ławki, na
@AlgorytmPrima: do tego porównywanie do Poznania, który wygląda jak chlebak, może. Ale kurde ten dworzec jest spoko i działa. Jest dużo miejsca, jest informacja, jest gdzie iść jak masz dużo godzin czekania. Funkcjonalnie na plus.

Kraków też #!$%@? wygląda, a działa.
@gwynebleid jak w Katowicach się udało niby? Przecież dworzec PKS to dalej jest ten mały placyk na rogu z blaszakiem po środku. A galerię zbudowano obok w miejscu starego supersamu. Jedyny plus to nowe miejsca parkingowe.
@Nadrill na starym dworcu zawsze maskara była. A to cygan, a to żul. Z tego tymczasowego jechałem kilka razy i zawsze jakiś kolo chciał kasę albo papierosy. Czasami przez pół godziny czekania przewinienie się kilku nawet. W Helsinkach mają takie podziemny dworzec i działa spoko.
Autobusy podjeżdzały 10 minut przed odjazdem na peron. Połowa dworca to był obrzydliwy parking dla autousów.


@AlgorytmPrima: Spoko, teraz będzie jeszcze mniej miejsc niż nawet na dworcu tymczasowym, więc prawdopodobnie część autobusów będzie się zatrzymywała gdzie indziej. Jedziesz do Lubina? To wsiadasz na Wroclavii. Do Nysy? To idziesz na Dawida. Super wygodne. To ja już wolałem stary dworzec, który łatwo było zburzyć i zbudować coś normalnego kiedyś, niż taką stację kosmiczną,